Zobacz, jak w prosty sposób uniknąć leczenia kanałowego

Jak uniknąć leczenia kanałowego
0 0
Read Time:1 Minute, 36 Second

Leczenie kanałowe często jest konieczne, aby uratować ząb, choć większość z nas wie, jak jest ono nieprzyjemne. Przez leczenie kanałowe zębów zdecydowanie nabieramy negatywnego stosunku do stomatologa, choć zupełnie niepotrzebnie. Tymczasem dzięki kilku prostym krokom możemy tego uniknąć.

Leczenie kanałowe zębów nikomu raczej nie kojarzy się przyjemnie. Nic w tym dziwnego, ten zabieg stomatologiczny – choć standardowy i wykonywany bardzo często – wymaga dużo czasu, precyzji od stomatologa, zastosowania chociażby mikroskopu do leczenia, a pacjenta kosztuje dużo stresu. Leczenie kanałowe zębów uzależnione jest oczywiście od rodzaju zęba oraz stopnia zaawansowania próchnicy. Wiąże się z nieprzyjemnym borowaniem, wykonaniem uzupełnienia, nadbudowaniem uszkodzonego zęba. Jest więc również zabiegiem bardzo drogim. 

Leczenie kanałowe zębów – czym jest?

Leczenie endodontyczne to inaczej leczenie kanałowe zębów. Polega ono na leczeniu nieodwracalnie chorej miazgi zęba. Do choroby miazgi zęba dochodzi w wyniku nieprawidłowej higieny jamy ustnej, nieleczonej próchnicy, poważnych urazów zębów. Warto pamiętać, że w przypadku zaawansowanej próchnicy leczenie kanałowe w gabinecie stomatologicznym jest jedyny sposobem zapobiegającym konieczności usunięcia zęba.

Jak uniknąć leczenia kanałowego zębów oraz ekstrakcji zębów?

Odpowiedź nasuwa się sama. Odpowiednim rozwiązaniem pozwalającym zachować piękny uśmiech, a tym samym mieć zdrowe zęby jest po prostu zachowanie odpowiedniej higieny jamy ustnej. Zdecydowanie warto myć zęby rano i wieczorem, a także wciągu dnia – po posiłkach. Zdecydowanie dobrym wyjściem jest zamiana tradycyjnej szczoteczki do zębów na szczoteczkę elektryczną, która jest o wiele skuteczniejsza. Bez dwóch zdań warto używać płynów do płukania ust, a także dbać o przestrzenie międzyzębowego. Do ich czyszczenia służą nici dentystyczne, a także irygatory.

Zobacz także: https://kobietawspolczesna.pl/stomatolog-dzieciecy-jak-wybrac-specjaliste/

Higiena jamy ustnej jest bezpośrednio związana również z tym, co jemy. Dobrym rozwiązaniem jest przejście na tak zwaną białą dietę, unikanie papierosów, kawy, herbaty oraz czerwonego wina. Zęby w przeciwieństwie do naszego umysłu nie kochają słodyczy – zwłaszcza czekolady. Po spożywaniu słodkich rzeczy konieczne jest mycie zębów, aby pozbyć się zalegającej czekolady, pozostałości po żelkach i innych cukierkach. Ponadto warto pamiętać o regularnych wizytach w gabinecie stomatologicznym.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
100 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Dobra odzież ochronna Previous post Jak kupić dobrą odzież ochronną?
Firmowy wyjazd integracyjny Next post Wyjazd integracyjny dla firmy – kilka słów o organizacji

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

One thought on “Zobacz, jak w prosty sposób uniknąć leczenia kanałowego

Dodaj komentarz