Bezpieczny plac zabaw, jaki powinien być?

Jaki powinien być plac zabaw
0 0
Read Time:1 Minute, 44 Second

Drewniane place zabaw na stałe wpisały się w krajobraz dużych i małych miast, a także wsi. To właśnie dzięki nim dzieci mają bardzo dobrą szansę na to, aby wspólnie spędzać czas z innymi, rozwijać umiejętności społeczne oraz pożytecznie rozładować napięcie.

Dziś, współcześnie bardzo trudno sobie wyobrazić przestrzeń publiczną, w której nie ma atrakcji dla dzieci. Nie każda bowiem pociecha może liczyć na dłuższe wakacje. Drugą kwestią jest zapewnienie możliwości aktywnego spędzania wolnego czasu na miejscu. Temu służą chociażby place zabaw dla dzieci. Choć na przestrzeni wielu ostatnich lat ich forma, rodzaj wykonania, design mocno się zmieniły (na korzyść) to oczywiście ich cel pozostaje wciąż niezmienny – pozwolić dzieciom w różnym wieku na zabawę, zawieranie nowych znajomości, rozwój fizyczny, rozładowanie napięcia.

Aby zostać dopuszczony do użytkowania miejski plac zabaw musi oczywiście spełniać bardzo surowe, określone normy dotyczące jakości oraz bezpieczeństwa. Musi być przystosowany zarówno do starszych dzieci, jak również na potrzeby dzieci młodszych. Co musi spełnić plac zabaw, aby można go było określić mianem bezpiecznego? Więcej na stronie https://www.woodlit.pl/

Solidność konstrukcji

To podstawa, na którą zawsze trzeba zwracać szczególną uwagę. Bez stabilnej konstrukcji, która jest odporna na przewrócenie się w trakcie użytkowania nie można w ogóle mówić o bezpieczeństwie. Stabilność to również brak przewracania się np. podczas porywistego wiatru. Na stabilność konstrukcji ma również wpływ materiał, który został zastosowany. W przypadku drewna powinien być to materiał sezonowany, bez pęknięć, bardzo dobrze zabezpieczony przed niekorzystnymi warunkami i szkodnikami.

Zobacz także: http://portalnews.pl/dlaczego-drewniane-place-zabaw-sa-modne/

Estetyka wykończenia

W przypadku drewnianych placów zabaw oraz placów wykonanych np. ze stali ważne jest to, aby na urządzeniach nie było niebezpiecznych elementów, np. niedopasowanych schodów, źle wyprofilowanych ramp, niedokładnie złożonych zjeżdżalni. Wszystkie ostre krawędzie, wystające śruby są po prostu niedopuszczalne. Ważne jest stosowanie ochronnych miękkich materiałów, np. mat zabezpieczających, krawężników gumowych.

Odpowiednia nawierzchnia

To kolejny element, na który warto zwrócić uwagę. Choć bardzo popularną nawierzchnią jest trwa to często spotyka się nawierzchnie wykonane z płyt gumowych. To bardzo estetyczny, wytrzymały, odporny na warunki i przede wszystkim miękki materiał, który chroni dziecko w razie upadku lub przewrócenia się.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Aranżacja sypialni Previous post Aranżacja sypialni a dobre łóżko
Najlepsze zabiegi w klinice Next post Z jakich zabiegów klinik urody jesteśmy najbardziej zadowoleni?

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

One thought on “Bezpieczny plac zabaw, jaki powinien być?

Dodaj komentarz