Aranżacja małego pokoju dziecięcego w bloku

Aranżacja pokoju dla dziecka
0 0
Read Time:1 Minute, 44 Second

Mieszkania w blokach z wielkiej płyty, które masowo powstawały w latach słusznie minionych, mają dość specyficzny rozkład, a także kubaturę pomieszczeń. Oczywiście każdy kto był w takim mieszkaniu, lub też z niego korzystał, doskonale wiem, że pomieszczenia w nim są stosunkowo niskie i dosyć małe. Często znajdziemy w takim mieszkaniu również ciemną kuchnię. Oczywiście w takich mieszkaniach, jeśli nie były remontowane, możemy również spotkać się z wieloma fuszerkami, takimi jak krzywe ściany i bardzo złej jakości stolarka okienna. Niemniej jednak takie mieszkania ostatnio wracają do łask i chętnie są kupowane na rynku wtórnym. Zastanówmy się w jaki sposób można urządzić mały pokój dziecka w mieszkaniu w bloku.

Aranżacja małego pokoju dziecięcego w bloku

Przede wszystkim zanim zaczniemy urządzać pokój dla dziecka, to warto abyśmy przeprowadzili jeśli nie remont, to przynajmniej podstawową renowacją pokoju. Warto przecież taki pokój odświeżyć. W tym celu powinniśmy pomalować ściany, wykorzystując jasną paletę barw. Jasne kolory na ścianie znacznie powiększą optycznie pokój dziecka. Oczywiście można w tym celu stosować różne odcienie szarości, jednak wydaje się, że najbardziej odpowiednim kolorem będzie biel. Naturalnie warto takie ściany również ozdobić różnymi elementami graficznymi. Oczywiście aby pokój nie sprawiał wrażenia chłodnego i mało klimatycznego, to kolory mebli i innych dodatków powinny być znacznie bardziej wyraziste.

Jakie meble do pokoju dziecięcego?

Jakie meble powinny znaleźć się w pokoju dziecięcym? W związku z tym, że mamy do czynienia z małą powierzchnię pokoju, to warto kupować meble o małych gabarytach. Niemniej jednak pokój dziecięcy powinien być wyposażony przynajmniej w jedną komodą ,w której znajdzie się wiele szuflad i szafek, gdzie będzie można przechowywać zabawki i rzeczy osobiste. Oczywiście w pokoju dziecięcym powinno znaleźć się miejsce na biurko, które przecież będzie służyło głównie do nauki. Nie zapomnijmy również o odpowiednim łóżku dla dziecka. Jeśli powierzchnia pokoju jest bardzo mała, to warto w tym wypadku zastosować j rozkładaną sofę, która będzie pełniła funkcję łóżka , ale również w ciągu dnia będzie można na niej wygodnie siedzieć. Pokój dziecka powinien być również odpowiedniego oświetlony. Dobrym rozwiązaniem jest zastosowania kilku źródeł światła, z naciskiem na to, aby dziecko miało odpowiednio oświetlone miejsce do nauki.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Wybór słuchawek do biegania Previous post Jakie słuchawki do biegania?
Aranżacja stołu do jadalni Next post Jak wybrać odpowiedni stół do jadalni?

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz