Automatyczna skrzynia biegów – jaką wybrać?

Automatyczna skrzynia biegów
0 0
Read Time:1 Minute, 51 Second

Automatyczna skrzynia biegów jest bardzo wygodnym rozwiązaniem dla kierowcy, zwłaszcza, kiedy lubi podróżować lub jest to wpisany w wykonywany przez niego zawód. Od tego, jak będzie przebiegała jej eksploatacja, a tym samym to czy jazda rzeczywiście będzie komfortowa zależy od wielu czynników. Wśród nich wymienia się przede wszystkim jakość skrzyni. Na co więc zwracać uwagę przy jej wyborze? Podpowiadamy.

Do największych zalet automatycznych skrzyń biegów niewątpliwie zalicza się fakt, że nie zachodzi dzięki niej konieczność angażowania uwagi na to, aby zmienić bieg. Takie rozwiązanie świetnie sprawdza się zwłaszcza w dużych miastach w których zakorkowane ulice są wpisane w codzienność każdego kierowcy. Warto jednak mieć na uwadze to, że sama konstrukcja wspomnianej skrzyni składa się z wielu elementów, co w praktyce często oznacza dość spore koszty naprawy. Decydując się więc na zakup tego rodzaju skrzyni warto znaleźć profesjonalny serwis automatycznych skrzyń biegów w którym zapewniona zostanie nie tylko fachowa diagnostyka, ale również będzie można liczyć w razie konieczności fachowe naprawy, jak również odpowiednio wyceniona. Przykładem takiego może być ten: http://renz.pl/.

Rodzaje automatycznych skrzyni biegów

Do najczęściej wymienianych skrzyni zalicza się klasyczną automatyczną, tak zwany ,,automat”. Tutaj mowa przede wszystkim o tym, że nie pojawia się już tylko w samochodach wyższej klasy, co jest zdecydowanym plusem. Jego eksploatacja jest bardzo wygodna, niemniej należy liczyć się z dość sporymi kosztami paliwa. Kolejna, to dwusprzęgłowa automatyczna skrzynia biegów (DSG), która charakteryzuje się zarówno tym, że dobrze pracuje, jak i tym, że może wspomagać nas w mniejszym zużywaniu paliwa. Warto wymienić również bezstopniową automatyczną skrzynię biegów (CVT). Ten dwustopniowy automat wymaga jednak dość sporych kosztów, jeśli dojdzie do jego uszkodzenia.

Zobacz także: https://newsowy.pl/serwis-do-naprawy-automatycznych-skrzyn-biegow-kiedy-sie-do-niego-zglaszac/

Koniec końców zwracamy uwagę na selespeed (półautomatyczną skrzynię biegów lub zautomatyzowaną manualną skrzynię biegów). Biegi zmieniane są za pomocą tradycyjnego drążka, albo też zamieszczonymi na kierownicy przyciskami. Ważne jednak jest to, że aby to zrobić, nie musimy naciskać pedału sprzęgła. To na jaką skrzynię biegów się zdecydujemy w dużej mierze zależy od naszych indywidualnych preferencji, jak również tego, czy po prostu będziemy w stanie ponosić ewentualne koszty ich napraw. Trzeba się na nie przygotować, ponieważ jak wszystko w aucie, także i ,,automat” czasem wymaga od nas chociażby małego liftingu.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
samochod elektryczny Previous post Samochód elektryczny – jakie korzyści wynikają z jego użytkowania?
Suszarka do stylizacji Next post Push up by Remington

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%