Czego potrzeba do wykonania uchwytu magnetycznego?

uchwyty magnetyczne
0 0
Read Time:1 Minute, 45 Second

Przechowywanie metalowych narzędzi ręcznych, wierteł, bitów i innego rodzaju akcesoriów warsztatowych może być dużo wygodniejsze dzięki prostym w montażu i tanim uchwytom magnetycznym. W sprzedaży znaleźć można wiele tego typu uchwytów, ale do instalacji w ścianie najlepiej nadają się magnesy neodymowe płytkowe pod wkręt. To niewielkie, płaskie płytki magnetyczne z nawierconym centralnie otworem lub większą liczbą otworów przelotowych pod wkręty.

Rodzaje magnesów na listwę warsztatową

Osoby poszukujące tanich akcesoriów magnetycznych, z których można wykonać prostą listwę na narzędzia i akcesoria warsztatowe, mogą wybierać spośród różnych rodzajów magnesów. Ze względu na dużą siłę przyciągania, w tej roli najlepiej sprawdzają się magnesy neodymowe płytkowe pod wkręt, z już nawierconymi otworami przelotowymi. Dzięki gotowym otworom takich magnesów nie trzeba nawiercać, co jest nie tylko trudne, ale i ryzykowne ze względu na możliwość pęknięcia. Pewną alternatywą dla neodymowych magnesów płytkowych pod wkręty mogą być neodymowe magnesy pierścieniowe z otworem przelotowym. Takie magnesy są jednak mniejsze, a tym samym nie sprawdzą się przy przechowywaniu większej liczby narzędzi ręcznych lub stalowych akcesoriów.

Wkręty do magnesów płytkowych

Akcesoriami niezbędnymi do montażu neodymowych magnesów płytkowych pod wkręty są odpowiednio dobrane wkręty. Otwory stożkowe mają różne średnice, a zatem przed przystąpieniem do montażu, należy zaopatrzyć się we właściwy model wkrętów. Poza tym wkręty należy dobrać pod kątem materiału, do jakiego mocowane są magnesy. Ze względu na dużą uniwersalność, magnesy neodymowe płytkowe na wkręty z powodzeniem mogą być mocowane zarówno do ścian, jak i mebli. Co istotne, powierzchnia, do której przykręcany jest uchwyt, powinna być gładka i równa. Dzięki temu magnes będzie dokładnie do niej przylegał i ryzyko jego szybkiego obluzowania podczas codziennej eksploatacji będzie dużo mniejsze. Do mocowania magnesów płytkowych z otworami przelotowymi można wykorzystywać wkręty do drewna i metalu, najlepiej z łbem stożkowym. Otwory w wielu tego typu magnesach są wyprofilowane właśnie pod wkręty ze stożkowymi łbami.

Do wykonania krótkiej listwy magnetycznej na metalowe narzędzia i akcesoria potrzeba zaledwie dwóch przedmiotów. Są nimi płytkowe magnesy neodymowe z otworem pod wkręty oraz same wkręty. W przypadku magnesów z otworami pod wkręty z łbem stożkowym należy szukać wkrętów stożkowych. Dzięki temu powierzchnia łba wkrętu zlicuje się z powierzchnią magnetycznego uchwytu.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
mapa numeryczna Previous post Tworzenie map numerycznych – na czym polega?
wyprawka dla niemowlat Next post Podkłady nieprzemakalne – kiedy warto z nich skorzystać?

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz