Czy można uzyskać L4 przez internet?

l4 online
0 0
Read Time:1 Minute, 49 Second

Zwolnienie lekarskie, które potocznie określane jest jako L4, jest niezbędne do usprawiedliwienia nieobecności w pracy. Czy zwolnienie to można uzyskać przez internet? Sprawdzamy!

Kiedy można otrzymać L4?

Żeby otrzymać zwolnienie lekarskie z pracy, czyli dokładnie ZLA – od nazwy formularza ZUS ZLA, konieczne jest udanie się do lekarza, który ma podpisaną umowę z ZUS-em. Może on wtedy zbadać pacjenta i określić, czy rzeczywiście potrzebuje on zwolnienia lekarskiego. Gdy tak, wtedy wystawia je. Obecnie najczęściej zwolnienia wystawiane są elektronicznie, w formie e-ZLA.

Zatem po to, aby uzyskać zwolnienie lekarskie, trzeba spełnić kilka warunków:

  • schorzenie upoważniające do uzyskania zwolnienia

  • wizyta u lekarza posiadającego umowę podpisaną z ZUS

  • wypisanie przez lekarza dokumentu e-ZLA, który przekazywany jest elektronicznie do ZUS

Na czym polega L4 przez internet?

Czy zatem możliwe jest uzyskanie L4 przez internet? Tak, obecnie jest to dostępna opcja, podobnie jak otrzymanie zwolnienia lekarskiego telefonicznie – przez teleporadę lekarską.

Aby uzyskać zwolnienie przez internet, trzeba wcześniej skorzystać z porady lekarskiej online. Taką opcję oferuje obecnie coraz więcej placówek medycznych, chociaż nie jest ona dostępna we wszystkich z nich.

L4 przez internet – przodują prywatne placówki

Aby uzyskać L4 przez internet, należy w pierwszej kolejności wybrać odpowiednią placówkę, która oferuje usługi medyczne online, a także może wystawić taki dokument przez internet.

W wystawaniu dokumentów medycznych online przodują obecnie prywatne placówki medyczne – kliniki oferujące możliwość konsultacji z wieloma lekarzami różnych specjalności, a także lekarze prowadzący prywatne, indywidualne gabinety lekarskie.

Jak uzyskać L4 przez internet?

Aby otrzymać zwolnienie lekarskie online, należy w pierwszej kolejności umówić się na wizytę lekarską. Gdy ma ona odbyć się online, można także zrobić to internetowo.

W celu uzyskania porady medycznej przez internet należy zarejestrować się na stronie placówki, a następnie wskazać na dogodny termin wizyty przez internet. W kolejnym kroku należy również opłacić wizytę – można zrobić to szybkim przelewem online.

Wizyta odbywa się za pośrednictwem popularnych komunikatorów internetowych – techniczne szczegóły można znaleźć na stronach placówki. W trakcie konsultacji lekarz pyta o samopoczucie, objawy, obecne i przeszłe choroby. Można przekazać mu też wyniki przeprowadzonych badań. Na tej podstawie stawia diagnozę i może wypisać zwolnienie lekarskie, a także receptę, gdy jest ona potrzebna.

Informacja o wystawionym zwolnieniu jest natychmiast przekazywana do ZUS i pracodawcy przez internet.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Jesienny must have – męska kurtka przeciwdeszczowa. Sprawdź, co będzie modne
zaśnieżone góry Next post Narty we Włoszech – jak wynająć apartament?

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz