Czym najlepiej kosić trawę?

koszenie trawy
0 0
Read Time:2 Minute, 6 Second

Koszenie trawy jest jednym z obowiązków każdego właściciela domu jednorodzinnego z posesją. Nawet jeśli zaaranżowałeś przed domem ogród z drzewami, klombami czy oczkiem wodnym, pomiędzy tymi elementami najlepiej posadzić trawę. Tę jednak należy regularnie kosić. W przeciwnym razie wybujałe chwasty i wysoka trawa zniszczą cały efekt pieczołowicie zaaranżowanego ogrodu. Czym jednak kosić trawę, aby szybko uporać się z cotygodniowym obowiązkiem? Na szczęście w sklepach znajdziesz wiele urządzeń, które Ci w tym pomogą. Sprawdź, co przyda Ci się w Twoim ogrodzie.

Tradycyjne kosiarki pchane

Jeśli na swojej posesji trawnik zajmuje większą część, a przy tym pokryte są nimi dość duże fragmenty ogrodu – najlepsza oczywiście będzie kosiarka. W sklepach znajdziesz bardzo dużą liczbę najróżniejszych modeli. Na jaką się zdecydować? To proste, na tę dopasowaną do Twoich potrzeb.

W ciasnej zabudowie domów jednorodzinnych, kiedy posesje nie są tak duże, najlepiej sprawdzą się modele elektryczne na kabel. Kosiarki te mają wystarczającą moc, aby poradzić sobie z regularnym koszeniem trawnika. Ponadto nie emitują spalin i nadmiernego hałasu, co nie będzie przeszkadzało sąsiadom.

Modele spalinowe kosiarki lepiej sprawdzają się na bardzo dużych posesjach, na których zasięg kabla elektrycznego modelu mógłby być za mały. Lepiej wybierać je także do ogrodów o nierównym podłożu pełnym skarp, wybrzuszeń lub po prostu zarośniętych dzikimi roślinami o zdrewniałych łodygach. W takim miejscu potrzeba urządzenia o większej mocy.

Kosy spalinowe do zadań specjalnych

Kosiarki nie zawsze będą dobrym wyborem. Jeśli na swojej posesji masz mało miejsca, zaaranżowałeś swój ogród za pomocą dużej liczby skalniaków, donic, klombów, oczek wodnych, co powoduje, że przestrzeń trawnika ma nieregularne kształty i często wypełnia on ciasne szczeliny pomiędzy poszczególnymi elementami aranżacji, lepiej zdecyduj się na podkaszarkę lub kosę spalinową.

Dobrym wyborem będzie na przykład kosa spalinowa NAC. Jest to lekkie i wygodne urządzenie, które nie zajmuje wiele miejsca w garażu czy szopie ogrodowej. Jej pionowa budowa powoduje, że jest doskonałym urządzeniem do koszenia trawy w ciasnych i trudno dostępnych miejscach. Spokojnie wykosisz trawę pomiędzy oczkiem wodnym a skalniakiem. Wyrównasz ją przy wszystkich krawężnikach i ścieżkach.

A dlaczego model spalinowy? To proste – masz nieograniczony zasięg i przede wszystkim nie musisz martwić się kablem, który prawdopodobnie ciągle zahaczałby o kolejne klomby, doniczki czy krawężniki.

Regularne koszenie trawnika nie musi być dla Ciebie uciążliwym obowiązkiem. Wystarczy, że wybierzesz odpowiednie urządzenie, które  Ci w tym pomoże. Kosiarki elektryczne dobrze sprawdzają się na posesjach, na których powierzchnia trawnika ma regularne kształty i jest dość duża. Jeśli Twój trawnik jedynie wypełnia przestrzeń pomiędzy drzewami, krzewami, klombami innymi elementami architektury ogrodowej – znacznie lepszym wyborem i wygodniejszym będzie kosa spalinowa, którą dotrzesz do wszystkich trudno dostępnych miejsc.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
cwiczenie formy Previous post Centrum Triathlonowe – zyskaj przewagę dzięki TRI CENTRE!
ogniwa fotowoltaiczne Next post Na co zwrócić uwagę przed zakupem ogniw fotowoltaicznych w sklepie?

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz