Czym zwalczać prusaki, by pozbyć się ich jak najszybciej? Podpowiadamy!

mieszkanie
0 0
Read Time:2 Minute, 7 Second

Konieczność zwalczania prusaków, gdy tylko zostaną zauważone w pomieszczeniu mieszkalnym, nie powinna budzić wątpliwości: tak, trzeba je szybko zwalczyć. Te owady z rodziny karaczanów stanowią duże zagrożenie higieniczno-sanitarne. Jak pozbyć się prusaków raz na zawsze? Przedstawiamy najskuteczniejsze metody.

Skuteczne i szybkie zwalczanie prusaków

Niestety prusaki są wyjątkowo wytrwałe i szybko się namnażają. Co to oznacza w praktyce? Otóż przede wszystkim to, że żaden domowy sposób na prusaki nie jest w stanie doprowadzić do ich całkowitego wytępienia. Odpowiedzią na pytanie, jak pozbyć się prusaków, są specjalistyczne metody stosowane przez firmy typu Stander: https://www.stander.pl/uslugi/skuteczne-sposoby-na-zwalczenie-karaluchow-prusakow-i-karaczanow/.

Mowa o specjalistycznym zespole, który wie doskonale, czym zwalczać prusaki. Zaawansowane metody, stosowane przez profesjonalistów, prowadzą do likwidacji całej populacji insektów. Co więcej, jest to możliwe w bardzo krótkim czasie, rzędu nawet kilkudziesięciu minut. Wiele jednak zależy od wielkości pomieszczenia i populacji oraz od wybranej metody.

Żelowanie, czyli jak pozbyć się prusaków w sposób bezinwazyjny

Istnieje wiele metod zwalczana karaczanów. Jednak jeśli chodzi o kwestię tego, jak skutecznie zwalczać prusaki w pomieszczeniach mieszkalnych, najlepiej wybrać specjalistyczny żel. Metoda żelowania jest bowiem bezinwazyjna. Co to oznacza? Rzecz w tym, iż jej stosowanie nie zagraża w żaden sposób człowiekowi ani zwierzętom. Nie trzeba się też obawiać o rośliny ani wyposażenie mieszkania. Co więcej, zwalczanie prusaków z pomocą żelu nie wymaga nawet opuszczania pomieszczenia. Mieszkańcy nie odczuwają żadnego dyskomfortu ze względu na bezwonność substancji.

Należy jednak zaznaczyć, że o ile substancja jest bezwonna dla ludzi, o tyle jest mocno przyciągająca dla insektów. Zawiera w sobie feromony, które w krótkim czasie potrafią zwabić prusaki i karaluchy. Następnie zwabione owady pożerają truciznę. Warto zaznaczyć, że metoda żelowania wykazuje działanie kaskadowe. Otóż im więcej owadów zostanie zwabionych przez żel, tym szybciej zarażają się pozostałe. Rzecz w tym, iż żel przykleja się do ciała insektów. W ten sposób zanoszą go one do gniazda, gdzie szybko unicestwiana jest cała kolonia. Zastanawiając się, jak pozbyć się prusaków, zwykle najlepiej wybrać żelowanie. Jednak aby było one skuteczne, zabieg musi zostać przeprowadzony profesjonalnie. Niezbędne jest doświadczenie wykonawcy. Chodzi o to, aby żel został rozmieszczony we właściwych miejscach, z odpowiednią częstotliwością.

Należy podkreślić, że atutem żelowania jest nie tylko bezinwazyjność. Trzeba także podkreślić wyjątkową skuteczność i szybkość tego zabiegu. Otóż zwalczanie prusaków przez żelowanie w profesjonalnym wykonaniu często trwa krócej niż godzinę.  W tym czasie owady zostają wybite co do jednego. Tym samym żelowanie jest bezpieczniejsze niż niejeden domowy sposób na prusaki, a jednocześnie o wiele szybsze i skuteczniejsze. W wymienionych kategoriach przeważa również nad większością specjalistycznych metod zwalczania prusaków.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
zawod kosmetyczka Previous post Kosmetyczka – jak nią zostać?
odpady Next post Gdzie warto szukać kontenera na gruz oraz inne odpady?

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz