Dezynsekcja pluskiew w Końskie: co trzeba wiedzieć?

dezynsekcja pluskiew
0 0
Read Time:1 Minute, 57 Second

Pluskwy to niewielkich rozmiarów owady, które uwielbiają zagnieżdżać się w naszych domach. Początkowo szkodniki te trudno zauważyć, z czasem jednak stają się bardzo uciążliwe. Odpowiadają za bolesne ugryzienia oraz roznoszą wirusy i bakterie. Dlatego konieczne jest ich zwalczanie. W tym celu przeprowadza się dezynsekcję mieszkania. Na czym polega dezynsekcja Końskie? Co warto wiedzieć o tej procedurze? 

Dezynsekcja mieszkania, czyli skuteczne pozbycie się pluskiew i nie tylko

Nie ma wątpliwości, że pozbycie się pluskiew z mieszkania to absolutna konieczność. Jak wyjaśniliśmy, zabiegiem, który to umożliwia, jest dezynsekcja pluskwy. Jednak co to jest dezynsekcja? Na czym polega ten zabieg? Czy można przeprowadzić go samodzielnie?

Niewątpliwie, dezynsekcja mieszkania zawsze powinna być przeprowadzana przez profesjonalistów, takich jak fachowcy z Patron Pest. Jest to firma zatrudniająca wykwalifikowanych specjalistów w zakresie likwidacji szkodników.

Korzystają oni ze specjalistycznego sprzętu i preparatów. Dezynsekcja Końskie w wykonaniu Patron Pest jest przeprowadzana na wiele sposobów. Najpopularniejsze metody, to:

  • żelowanie,
  • oprysk szczegółowy,
  • zamgławianie ULV.

Dezynsekcja mieszkania poprzez żelowanie

Żelowanie to dzisiaj najczęściej stosowana metoda dezynsekcji mieszkań. Wynika to głównie z jej bezinwazyjności. Na czas przeprowadzania żelowania nie trzeba nawet opuszczać mieszkania. Co więcej, metoda daje szybkie rezultaty. Na czym polega dezynsekcja pluskwy metodą żelowania?

Specjalną żelową substancję z trucizną aplikuje się w miejscu występowania szkodników. Zwabione zawartymi w żelu feromonami, pluskwy spożywają żel z trucizną. Zanim zostaną zneutralizowane, zwykle przynoszą resztki żelu do gniazda, co prowadzi do likwidacji pozostałych osobników.

Dezynsekcja pluskwy poprzez oprysk szczegółowy

Oprysk szczegółowy polega na aplikowaniu substancji aktywnej wraz z cieczą. Stosuje się oprysk wysoko- i niskociśnieniowy. Jest to bardzo skuteczna metoda, która jednak wymaga opuszczenia pomieszczenia. Niezbędne jest również specjalne przygotowanie do zabiegu, w formie zabezpieczenia pożywienia, przedmiotów mających styczność z ciałem oraz cennych przedmiotów. Natomiast po wykonaniu zabiegu zaleca się wietrzenie.

Skuteczna dezynsekcja  poprzez zamgławianie ULV

Dezynsekcja w Końskich może zostać przeprowadzona również z zastosowaniem zamgławiania ULV. Korzystając ze specjalnego urządzenia, fachowiec wytwarza zimną mgłę zawierającą cząsteczki substancji aktywnej. W kontakcie z ciałem szkodnika powoduje ona jego neutralizację. Podobnie jak oprysk szczegółowy, jest to metoda wymagająca opuszczenia mieszkania.

Cena dezynsekcji uzależniona od wielu czynników

Zapewne zastanawiasz się, ile kosztuje dezynsekcja. Nie sposób podać konkretnej odpowiedzi na to pytanie, gdyż cena dezynsekcji jest uzależniona od wielu czynników. Duże znaczenie ma wybór metody, jednak kluczowe są: wielkość obszaru występowania szkodników oraz ich populacja. W niewielkim mieszkaniu profesjonalna dezynsekcja Końskie może kosztować nawet mniej niż 200 zł.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
kurtka Previous post Czarna kurtka puchowa męska: czy w tym sezonie znów będzie modna?
kurtka zimowa Next post Damskie kurtki dla puszystych – te fasony odejmą Ci kilogramów!

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz