Ekskluzywne uchwyty meblowe na wzór skandynawski – czym się charakteryzują?

0 0
Read Time:2 Minute, 31 Second

W dzisiejszych czasach, w których królują przede wszystkim nowoczesne, biało-czarne aranżacje i wszechobecny minimalizm, wielu producentów zdaje się traktować meble wyłącznie jako mało istotny dodatek do pomieszczenia. Błędne jest również twierdzenie, że mebli nie da się spersonalizować, oraz że nie warto modyfikować ich fabrycznego wyglądu. W istocie jednak, jest to jak najbardziej możliwe i to wyłącznie dzięki niewielkiej, bezwinwazyjnej metamorfozie – wymianie uchwytów w szufladach i szafkach. 

Ekskluzywne uchwyty meblowe – nowe oblicze każdego wnętrza

Chcąc nadać wnętrzu klasyczny i elegancki charakter, warto przede wszystkim potraktować uchwyty jako element ozdobny, a nawet swego rodzaju biżuterię, która nie tylko ubarwi, ale także ożywi każde pomieszczenie. Uchwyt meblowy stanowi jedyny wymienny element na froncie wyposażenia, który może w całości odmienić styl praktycznie każdego wnętrza.

Ekskluzywne, personalizowane uchwyty meblowe występują przede wszystkim w klasycznym stylu skandynawskim. Nie ogranicza się on jednak wyłącznie do tradycyjnych rozwiązań – wiele zdobionych klamek i uchwytów do różnego rodzaju mebli ma bardzo nietypowy i zupełnie nieszablonowy, wręcz awangardowy wygląd. Nowy, eklektyczny styl wnętrza z pewnością zwróci uwagę zarówno domowników, jak i gości.

Jak wyglądają ekskluzywne uchwyty meblowe o wzorze skandynawskim?

Obecnie, jednym z najpopularniejszych rozwiązań, stosowanych zarówno w przypadku szafek, komód, jak i szuflad, są różnorakie gałki ozdobne oraz podłużne uchwyty, standardowo osadzane w dwóch miejscach montażowych. W przypadku tych ostatnich, warto zainteresować się rzadziej dostępnymi, ale niezwykle stylowymi uchwytami wykończonymi naturalną skórą, czy też tzw. muszlami.

Ciekawym połączeniem nowoczesności z klasyką są z kolei tzw. T-Bary, mogące z powodzeniem stanowić alternatywę dla zwykłych gałek. Są to niestandardowe uchwyty, jedno- lub dwupunktowe, mające kształt litery T. Jedną z ich cech charakterystycznych jest to, iż mogą być montowane zarówno w poziomie, w pionie, jak i po skosie, co otwiera wiele możliwości na nową aranżację danego wnętrza.

Zupełnie innym rozwiązaniem są wspomniane uchwyty muszlowe o najbardziej klasycznym, skandynawskim wyglądzie, a także tzw. uchwyty krawędziowe i wpuszczane, reprezentujące bardziej nowoczesny styl. Wszystkie trzy rodzaje mogą przybierać bardzo różne kształty, a mnogość wyboru tyczy się również dostępnych na rynku, ekskluzywnych wykończeń do uchwytów. Wspomniane rodzaje uchwytów są dodatkowo bardzo wygodne w użyciu – w każdym przypadku wystarczy zahaczyć palcami o górną krawędź uchwytu i pociągnąć do siebie.

Postarzane gałki i uchwyty w stylu retro

Bardzo niebanalnym zabiegiem, nadającym pomieszczeniu ekskluzywnego charakteru w stylu retro, jest postarzanie gałek i uchwytów do mebli. Warto pamiętać, że postarzane uchwyty niekoniecznie muszą odzwierciedlać i podkreślać styl całego wnętrza. Z powodzeniem mogą bowiem stanowić jedynie dodatek do nowoczesnego i awangardowego wystroju. Łączenie rozmaitych stylów z różnym rodzajem sztuki jest obecnie jednym z chętniej stosowanych rozwiązań wśród projektantów wnętrz oraz mebli. Między innymi z tego względu, dużą popularnością cieszą się np. gałki w kolorze mosiądzu, czy też antycznego złota.

Decydując się na opcję klasyczną, nie bez znaczenia pozostaje również kształt uchwytu, który przykładowo może zostać wykończony finezyjnym detalem lub nawet przybrać konkretną, czysto dekoracyjną formę.

Jak zatem widać, ekskluzywne uchwyty meblowe na wzór skandynawski charakteryzują się przede wszystkim różnorodnością kształtów, wykończeń, stosowanych materiałów, a także kolorów. Pasują właściwie do każdego rodzaju wnętrza i mogą być łatwo personalizowane i tworzone pod indywidualne preferencje każdego klienta.

About Post Author

redakcja

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
drzwi do domu Previous post Klasyczny dom w bieli. Jakie wybrać drzwi zewnętrzne?
akcesoria na ryby Next post 3 najważniejsze rzeczy, jakie powinniśmy mieć na rybach

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz