Elektrolity dla cieląt – jakie jest ich zastosowanie i kiedy należy je podawać?

0 0
Read Time:1 Minute, 38 Second

W dzisiejszych czasach hodowcy bydła mogą skorzystać z bogatego wyboru wysokiej jakości elektrolitów. Stanowią one doskonałą alternatywę w stosunku do roztworów przygotowywanych w warunkach domowych. Do czego one służą i czym się charakteryzują?

Elektrolity dla cieląt – co warto wiedzieć na temat tego produktu?

Elektrolity dla cieląt są specjalistycznym preparatem zawierającym kompleksowy skład, w którym można znaleźć m.in. L-glutaminę, jony sodu, glukozę, pektyny, a także wodorowęglany. Do najważniejszych składników można zaliczyć sód, dzięki któremu możliwe jest wchłanianie wody z jelit, a także glukozę będącą doskonałym źródłem energii, a jednocześnie zapewniającą jeszcze skuteczniejsze nawodnienie. Dzięki podaniu tego specyfiku możliwe jest przywrócenie równowagi kwasowo-zasadowej oraz wodno-elektrolitowej w organizmie zwierzęcia, stabilizacja metabolizmu, wzmocnienie odporności, polepszenie apetytu, a także odbudowanie oraz zregenerowanie utraconych erytrocytów, jak również zapobieganie odwodnieniu, czy wyjałowieniu flory bakteryjnej, czy pojawieniu się innych komplikacji zdrowotnych w postaci m.in. kwasicy metabolicznej.

Elektrolity dla cieląt mogą przybierać różną formę. Wśród nich można wymienić m.in.

  • smakowity żel,
  • musującą tabletkę,
  • sypki preparat,
  • płynny koncentrat.

Warto wybrać produkt, który będzie dla osoby go podającej poręczny, a zarazem jak najłatwiejszy w użytkowaniu. Najlepiej by wybrane przez konsumenta elektrolity odznaczały się jednocześnie doskonałą przyswajalnością. Niezależnie od rodzaju elektrolitów produkt jest podawany po kilkugodzinnej przerwie od momentu ich karmienia. Zalecenia co do ilości przyjmowanego przez zwierze preparatu mogą być różne. Są one uzależnione przede wszystkim od jego masy ciała.

Elektrolity dla cieląt – w jakiej sytuacji należy je podawać?

Produkt ten stosuje się w sytuacji, w której doszło do odwodnienia organizmu cielęcia w wyniku biegunki. Istnieje szereg różnych przyczyn wystąpienia tej dolegliwości, wśród których można wymienić m.in. infekcję bakteryjną oraz wirusową. Należy pamiętać, że wynikające z biegunki odwodnienie organizmu przekraczające poziom kilkunastu procent może być śmiertelne. Z tego względu szybka i trafna reakcja ze strony hodowcy jest niezmiernie istotna. Zastosowanie jakościowego preparatu pozwoli uchronić zwierze przed osłabieniem, a nawet śmiercią. Warto pamiętać, że elektrolity powinny być podawane nie tylko w trakcie wystąpienia objawów, ale również przez od momentu ich całkowitego ustąpienia.

About Post Author

redakcja

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Jak rozpoznać dobry sklep z perfumami? Dowiedz się, na co zwrócić uwagę
wychowanie psa Next post Na czym polega profesjonalna socjalizacja psów?

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz