Farby do sitodruku – czym się charakteryzują?

sitodruk
0 0
Read Time:1 Minute, 30 Second

Każdy raczej wie, że sitodruk pojawił się pierwszy raz kilka wieków temu. Nadal się jednak cieszy bardzo dużą popularnością. Co więcej, jego popularność cały czas wzrasta. Niektóre osoby mają jednak wątpliwości dotyczące farby do sitodruku. Którą wybrać? Jakie w ogóle są możliwości? Pora to sprawdzić.

Jakie farby do sitodruku są najlepsze?

Dzięki sitodrukowi koszulki i inne części garderoby prezentują się nietypowo, ale także bardzo oryginalnie. Metoda sitodruku wyróżnia się tym, że ma do dyspozycji wiele farb. Osoby, które dopiero z sitodrukiem zaczynają, mają spory problem z wyborem konkretnej farby do sitodruku.

Nic dziwnego. Ich wybór jest naprawdę bardzo duży. Największą chyba popularnością cieszą się farby silikonowe. Drugi rodzaj popularny farb to farby do sitodruku wodne. Są one wykorzystywane do materiałów syntetycznych oraz naturalnym. Nie sposób nie wspomnieć o farbach plastizolowych. One są na pewno najbardziej elastyczne spośród wszystkich.

Na co zwrócić uwagę, gdy kupuje się farby do sitodruku?

Na pewno najważniejsze przy zakupie i wyborze farby jest jej jakość. Nie można się sugerować ceną. Takie sugerowanie się wyprowadziłoby tylko na manowce. Jest to błąd, ale warto o nim mówić, ponieważ w dalszym ciągu sporo osób go popełnia. Na pewno jest to zbyt dobre.

Chemia do sitodruku, a więc nie tylko farby, ale także rozpuszczalniki, czy też emulsje, powinny być dobierane na podstawie znajomości przynajmniej ich podstawowych parametrów. Należy zwrócić także uwagę na wszelkie certyfikaty oraz atesty. Dlaczego jest to takie ważne? Jest to takie ważne z uwagi na to, że one świadczą w sposób bezpośredni o jakości danego produktu.

Gdy nie wie się, na jaką chemię postawić, to należy pokusić się o konsultację z fachowcami. Fachowcy na pewno znają się na rzeczy i będą wiedzieć, które produkty okażą się możliwie najlepsze. Czasami cena nie jest wyznacznikiem jakości. Wybór najdroższych produktów nie zawsze się sprawdza. Czasem te tańsze są lepsze.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
100 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
porada prawna Previous post Prowadzenie spraw rozwodowych – jak znaleźć dobrego prawnika?
markizy Next post Markizy – jak prawidłowo je zamontować?

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz