Gdzie stosuje się pneumatyczne tłumiki hałasu?

tlumnik halasu
0 0
Read Time:1 Minute, 35 Second

W celu obniżenia poziomu hałasu emitowanego przez dźwięk rozprężającego się powietrza, w instalacjach pneumatycznych powszechnie stosuje się urządzenia tłumiące. Tłumik hałasu jest rodzajem armatury pneumatycznej, która nie tylko ogranicza hałas powstający przy odpowietrzaniu zaworów, siłowników lub innych elementów instalacji pneumatycznej, ale także pełni funkcję dodatkowego zabezpieczenia, które chroni przed zanieczyszczeniami pochodzącymi z otoczenia.

Rodzaje tłumików hałasu

W sprzedaży znaleźć można wiele rodzajów pneumatycznych tłumików hałasu. To w każdym przypadku sprzęt pełniący podobną funkcję, ale różniący się od siebie kształtem, rozmiarem i sposobem montażu, a także rodzajem materiału wykorzystywanego do tłumienia dźwięków. Do najpopularniejszych rodzajów tłumików pneumatycznych zaliczyć należy ich wersje płaskie i stożkowe z wkładem ze spieku brązu. Porowata struktura spieku sprawia, że strumień powietrza ma mniejszą prędkość, co ogranicza hałas pojawiający się przy odpowietrzaniu zaworów lub innych elementów instalacji pneumatycznej. Ciekawym rodzajem tłumików są modele polietylenowe i wykonane z acetylopolimeru. Tłumik hałasu z tworzywa sztucznego może być stosowany w różnorodnych instalacjach pneumatycznych, zgodnie z zalecaniami producenta.

Jak działają pneumatyczne tłumiki hałasów?

Urządzenia przeznaczone do tłumienia dźwięków pojawiających się przy odpowietrzaniu elementów instalacji pneumatycznej mają różnorodne kształty i rozmiary. W każdym przypadku składają się z elementu mocującego, najczęściej gwintowanego i wkładu, który ma za zadanie spowolnić przepływ sprężonego powietrza, a tym samym ograniczyć charakterystyczny świst pojawiający się wtedy, gdy powietrze pod ciśnieniem spuszczane jest z instalacji pneumatycznej. Tłumik hałasu zwykle instalowany jest w zaworach rozdzielających powszechnie stosowanych w rozbudowanych instalacjach pneumatycznych. Takie urządzenia znaleźć można także w niektórych modelach siłowników napędzanych sprężonym powietrzem i w innych urządzeniach pneumatycznych. Tłumiki hałasu mają korzystny wpływ na warunki pracy, w znaczący sposób ograniczając głośność dźwięków towarzyszących działaniu urządzeń pneumatycznych.

Z tradycyjnych, wykonanych ze spieku brązu i nowocześniejszych, syntetycznych tłumików hałasu korzysta się zarówno w zakładach przemysłowych wyposażonych w rozbudowane instalacje pneumatyczne, jak i w mniejszych warsztatach bazujących na pracy prostego kompresora. To drobne, ale niezwykle przydatne akcesoria pneumatyczne, które redukują dźwięk towarzyszący rozprężaniu sprężonego powietrza, a tym samym poprawiają warunki pracy.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
karma dla kota Previous post Jaka karma dla kota seniora będzie odpowiednia?
mapa numeryczna Next post Tworzenie map numerycznych – na czym polega?

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz