Ile kosztuje porada w kancelarii prawnika?

Ile kosztuje porada prawna
0 0
Read Time:1 Minute, 47 Second

Skomplikowane sprawy prawne warto skonsultować ze specjalistą w tej dziedzinie – prawnikiem. Z jakimi kosztami porad prawnych trzeba się liczyć? Sprawdź najnowsze ceny w kancelariach razem z nami!

Porady prawne pozwalają na uzyskanie odpowiedzi na złożone pytania dotyczące określonych dziedzin prawa, na przykład prawa rodzinnego i opiekuńczego, prawa karnego, prawa pracy czy też prawa ubezpieczeń. Ceny za porady prawników są przy tym zróżnicowane, chociaż niekiedy można skorzystać z nich bezpłatnie.

Do kogo udać się po poradę prawną?

Porady prawne udzielane są przez adwokatów oraz przez radców prawnych. Aktualnie każdy z tych prawników ma niemalże taki sam zakres uprawnień, co powoduje, że po poradę można udać się zarówno do kancelarii adwokackiej, jak i radcowskiej.

Adwokat i radca prawny mogą zaoferować swoim klientom usługi w poniższym zakresie:

  • udzielanie porad prawnych
  • analiza umów i innych dokumentów
  • sporządzanie opinii prawnych
  • przygotowywanie pozwów i innych dokumentów
  • występowanie w imieniu klienta przed sądem, urzędami

Osobom chcącym skorzystać z pomocy prawnika w punktach jak kancelaria radcowska lub kancelaria adwokacka Gliwice – https://jpm-adwokaci.pl mogą zapewnić dostęp do szerokiej gamy placówek. Adresy dostępne są w internecie.

Ile kosztuje porada prawna?

Porady prawne oferowane przez radców prawnych i adwokatów kosztują najczęściej od około 80 złotych do 250 złotych. Zazwyczaj średnia cena to około 150 złotych.

Warto jednak wskazać, że ceny tak naprawdę zależne są od różnych czynników, w tym od minimalnych stawek określonych w rozporządzeniu Ministra Sprawiedliwości, zakresu porady prawnej, czasu, jaki jest przeznaczony na jej przygotowanie.

Aby dowiedzieć się, ile będzie kosztowała obsługa prawna w ramach udzielenia porady, warto skontaktować się z wybraną przez siebie kancelarią prawną. Może ona wtedy wskazać na orientacyjne koszty związane z przygotowaniem porady dotyczącej danej sprawy.

Kto może otrzymać bezpłatną pomoc prawną?

W określonych przypadkach wybrane osoby mogą otrzymać bezpłatne porady prawne. Są one oferowane głównie w lokalnych ośrodkach Starostwa Powiatowego – razem to ponad 1500 punktów na terenie całego kraju.

Darmową pomoc prawną mogą otrzymać osoby, które nie są w stanie pokryć kosztów porady prawnej w kancelarii. Do grupy upoważnionych osób zaliczają się między innymi seniorzy, duże rodziny, osoby korzystające z pomocy społecznej, osoby dotknięte klęskami żywiołowymi.

Dokładne informacje dotyczące bezpłatnych porad prawnych można znaleźć na stronach Starostw Powiatowych.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Woreczki nikotynowe zamiast papierosow Previous post Woreczki nikotynowe – alternatywa dla papierosów
Luksusowe samochody slubne - ile kosztuje wynajem Next post Luksusowym autem do ślubu: popularne samochody i ceny ich wynajmu

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz