Inteligentne meble – wspólny projekt Kinnarps i Collectomate

Technologia Smart Home w mieszkaniu
0 0
Read Time:3 Minute, 7 Second

Kinnarps – europejski lider branży meblowej i Collectomate – polski startup technologiczny łączą siły, rozwijając serię inteligentnych mebli, które ułatwiają życie pracownikom i administratorom biur. Wspólny projekt Kinnarps i Collectomate rozwiązuje wiele problemów, z którymi mierzą się intensywnie użytkowane siedziby dynamicznie rozwijających się firm. Jednym z najbardziej widocznych wyzwań jest pracochłonna obsługa służbowych oraz prywatnych przesyłek w przeładowanych recepcjach.

Inteligentne meble

Podstawowym elementem inteligentnych mebli oferowanych przez Kinnarps i Collectomate jest wieloskrytkowy moduł, do którego dostęp zapewnia nowoczesne rozwiązanie z kategorii Internetu Rzeczy (IoT) w postaci aplikacji dostępnej z dowolnego urządzenia mobilnego.

W dobie technologicznego przyspieszenia i związanych z nim zmian zachowań oraz oczekiwań pracowników, rozwiązania oparte na koncepcji Internetu Rzeczy, stają się koniecznością nowoczesnego, mobilnego środowiska pracy. W szerszej perspektywie połączenie technologii i architektury umożliwia nowe spojrzenie na środowisko pracy, w którym potrzeby użytkowników będą zaspokajane w większym stopniu.

Kinnarps, jako europejski lider rynku wyposażenia wnętrz, promuje innowacje technologiczne, które umożliwiają lepsze wykorzystanie środowiska pracy oraz szersze spojrzenie na zmiany wzorców zachowań użytkowników biur. Musimy uświadomić sobie, że najlepszym sposobem budowania kultury firmy jest zorientowanie na potrzeby pracowników. Środowisko pracy nie może być jedynie bezosobowym miejscem wykonywania obowiązków służbowych, ale integracja życia zawodowego i prywatnego wymaga stworzenia elastycznych warunków. Doskonałym przykładem rozwiązania, które gwarantuje takie podejście, są inteligentne meble opracowane wspólnie z naszym partnerem technologicznym, firmą Collectomate – mówi Beata Osiecka, prezes Kinnarps Polska.

Meble nowej generacji dostarczane wspólnie przez Kinnarps i Collectomate wspierają elastyczne modele pracy, sprzyjają produktywności i tworzeniu przyjaznego środowiska pracy. Użytkownicy, korzystając z wygodnej aplikacji w telefonie, zyskują szybki dostęp do swoich rzeczy oraz sprawnie współdziałają z innymi pracownikami w biurze, przekazując i odbierając korespondencję, dokumenty i przesyłki. To nowatorskie rozwiązanie, które uwzględnia sposób, w jaki obecnie korzystamy z rzeczy prywatnych w miejscu pracy, przechowujemy sprzęt biurowy oraz współdziałamy ze sobą.

Widzimy możliwość bardzo szerokiego zastosowania produktów opracowanych przez Kinnarps i Collectomate. Nasze inteligentne meble mogą unowocześnić funkcjonowanie przestrzeni biurowych i socjalnych oraz usprawnić pracę użytkowników i administratorów biur, coworkingów i hoteli i innych obiektów. Kolektomaty, czyli skrytki dostępne dla przesyłek z zewnątrz, rozwiązują problemy logistyki przesyłek, co, w związku z popularyzacją zakupów online, może okazać się kluczowe dla rozwoju wielu sektorów. Natomiast i-Lockery, jak nazywany szafki pracownicze otwierane za pośrednictwem aplikacji, to konieczność w większości miejsc, gdzie mobilności użytkowników nie może ograniczać konieczność przechowywania przedmiotów – wyjaśnia Marek Rutkowski, Project Manager działu innowacji w Kinnarps Polska

Wdrożenie inteligentnych mebli to krok w stronę innowacyjnych i sprzyjających efektywności środowisk pracy.

Produkty, które stworzyliśmy wspólnie z Kinnarps nie tylko rozwiązują problemy pracowników współczesnych biur, lecz także doskonale wpisują się w najnowsze trendy dotyczące środowiska pracy m.in. activity based working. Wykorzystaliśmy technologię, żeby wspólnie zbudować inteligentne, obsługiwane za pomocą aplikacji meble do przechowywania lub przekazywania przedmiotów, które spełniają oczekiwania wszystkich generacji pracowników. Jestem dumny ze współpracy Collectomate z największym producentem mebli w Europie – podkreśla Marcin Ciącio, CSO Collectomate.

Tworzenie nowoczesnych miejsc pracy na miarę wyzwań współczesności wymaga wykorzystania interdyscyplinarnej wiedzy z zakresu technologii, projektowania, architektury i psychologii. Żyjemy w ciekawych czasach. To bez wątpienia odpowiedni moment, aby spojrzeć na środowisko pracy z nowej perspektywy i zmieniać je, przyjmując za punkt wyjścia cyfrową rewolucję.

Gdy firma Collectomate zwróciła się do Kinnarps, jako solidnego i otwartego na innowacje partnera w branży meblowej, który poważnie podejdzie do tematu wdrożenia technologicznych rozwiązań, byliśmy gotowi na podjęcie wyzwania. Jesteśmy bardzo zadowoleni z tej współpracy. Wspólnie stworzyliśmy proces, zaangażowaliśmy zespół i opracowaliśmy nowatorski produkt. Wierzymy, że zrozumienie przemian zachodzących na rynku biurowym i odważne wykorzystywanie ich, umożliwia stworzenie rozwiązań na miarę dzisiejszych czasów. Wierzymy także w sukces naszego wspólnego przedsięwzięcia, które stanowi trafną odpowiedź na aktualne i bardzo pilne potrzeby wielu użytkowników. W czasach, w których można być pewnym tylko kolejnych zmian, jesteśmy przyzwyczajeni do pracy pełnej wyzwań i znajdowania nowych rozwiązań – podsumowuje Beata Osiecka, prezes Kinnarps Polska.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Piękna skóra Previous post Skóra piękna i jędrna na lata
Postanowienia Noworoczne Next post Jakie postanowienia na 2020 rok mają Polacy? Badanie Mars Wrigley

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz