Jak pielęgnować biżuterię?

0 0
Read Time:1 Minute, 51 Second

Pielęgnacja biżuterii to nie jest zadanie trudne, jednak wymaga od nas pewnej systematyczności. Na wszystkich ozdobach różnego rodzaju, które zostały wykonane z metali – także z metali szlachetnych – osadzać się, będą z biegiem czasu pewne zabrudzenia. Jest to spowodowane tym, że ozdoby takie nosimy i mają one kontakt ze skórą. Jest to zatem jak najbardziej naturalne, że wytwarza się ze skóry tłuszcz i pot.

Co wpływa naszą biżuterię, kiedy ją nosimy?

Na biżuterię wpływają także kosmetyki, którym używamy. Mowa o różnego rodzaju kremach, dezodorantach i perfumach. Wtedy noszona przez na skórze nas biżuteria ma kontakt z takimi kosmetykami. To jednak nie oznacza, że w celu ochrony naszej biżuterii, mamy ograniczyć jej noszenie. Jest wręcz odwrotnie! Naszyjniki, pierścionki i kolczyki będą ciemniały na półce, gdyż na powierzchni metalu zachodzą pewne procesy chemiczne. Wtedy utlenianie powoduje, że jak dotąd błyszcząca powierzchnia, zaczyna matowieć, a jej barwa zmienia się szybko na ciemniejszą. Jeśli mówimy o niektórych metalach, takich jak srebro, to wtedy biżuteria może śniedzieć. Ten proces przebiega zdecydowanie szybciej, kiedy właśnie nie nosimy ozdób z tego metalu. Powinniśmy zdawać sobie z tego sprawę.

Pielęgnacja biżuterii, czyli jak możemy zapobiec ciemnieniu biżuterii?

Nie wystarczy regularne czyszczenie. Jest to oczywiście istotne, kiedy chodzi nam o bezpieczną oraz skuteczną pielęgnację biżuterii. Możemy znacząco spowolnić pewne procesy utleniania się powierzchni. Wtedy wystarczy zadbać o to, aby biżuteria, której nie nosimy, była przechowywana w odpowiednim miejscu – na przykład w szkatułce lub w pudełeczku. Kiedy biżuteria jest dłużej nienoszona, wtedy, zanim schowamy ją, powinniśmy wcześniej owinąć ozdobę w miękką tkaninę lub w ligninę (na przykład chusteczkę higieniczną). Wtedy biżuteria zachowa swoją czystą oraz błyszczącą powierzchnię.

Jakie preparaty do czyszczenia biżuterii wybrać?

Musimy wiedzieć, że popularne są dwie metody oczyszczania biżuterii. Pierwszy sposób polega na zanurzeniu biżuterii w roztworze sody oczyszczonej (wtedy możemy ją przecierać dobrze nawilżoną szmatką). Druga metoda świetnie sprawdza się w wielu przypadkach. Polega ona na tym, że czyścimy biżuterię zwykłą pastą do zębów. Jednak musimy być uważni, gdyż nie wolno tego robić pastą wybielającą, która zawiera mikrogranulki. Inną opcją jest wykorzystanie specjalnych płynów do czyszczenia biżuterii. Wtedy przywrócimy naszym ozdobom ich połysk. Uwaga! Nie możemy zanurzać ozdób srebrnych oraz złotych w roztworze, gdyż wtedy zmieni się ich barwa. Teraz już wiemy, jakie preparaty do czyszczenia biżuterii się sprawdzają.

About Post Author

redakcja

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
lawa rozkladana Previous post Dobre ławy rozkładane pokojowe, czyli jakie?
deweloper Next post Dobry deweloper, czyli jaki?

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz