Jak przebiega niszczenie dysków twardych?

dyski twarde
0 0
Read Time:1 Minute, 28 Second

Niszczenie dysków twardych jest zagadnieniem o wiele ciekawszym niż może się to wydawać w pierwszej chwili. Jak jednak wygląda cały ten proces?

Niszczenie dysków twardych – dlaczego musi przebiegać w odpowiedni sposób?

Jak pozbyć się danych? Dla wielu wydaje się to naprawdę proste – wystarczy usunąć konkretne pliki z dysku twardego i tyle, a żeby być całkowicie pewnym, można na przykład sformatować dany dysk. Okazuje się jednak, że wcale tak nie jest. Wszystko przez sposób, w jaki tego typu urządzenia działają. Gdy usuwamy plik, tak naprawdę jest on ukrywany przez system operacyjny aż do momentu, w którym to dane miejsce zostanie nadpisane przez inny plik. Formatowanie również działa w ten sposób, choć w teorii wszystkie dane zostają wyczyszczone. Jak więc dobrze pozbyć się plików z dysku, którego nie chcemy już używać, a nie chcemy, by dane wpadły w niepowołane ręce? To proste – należy go fizycznie zniszczyć. Niszczenie dysków twardych to jednak wcale nie wzięcie młotka, a o wiele bardziej skomplikowana czynność, która sprawi, że będziemy mieli stuprocentową pewność, że dany dysk został skutecznie zniszczony.

Niszczenie dysków twardych – jak wykonać je w sposób prawidłowy?

Bezpieczne i trwałe zniszczenie dysku twardego musi zostać wykonane w odpowiedni sposób. Najlepiej więc udać się do firmy, która na przykład odpowiada za odbiór zużytego sprzętu elektronicznego lub profesjonalne niszczenie dysków. Jak jednak takie działanie wygląda? W pierwszej kolejności wykonuje się demagnetyzację – za pomocą silnego pola magnetycznego wszystkie dane na dysku zostają utracone, tak samo jak i jego właściwości. To jednak nie wszystko – taki dysk jest bowiem następnie niszczony fizycznie, za pomocą specjalnej niszczarki, która tnie wszystkie elementy dysku na milimetrowe kawałki. W taki sposób nie ma fizycznej opcji odzyskania danych, a my możemy być spokojni, że nasze poufne pliki za nic w świecie nie będą w stanie trafić w niepowołane ręce!

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
wynajem okazjonalny Previous post Najem okazjonalny – jak wybrać dobrego notariusza?
akcesoria meblowe Next post Dlaczego warto kupować akcesoria meblowe w sklepie internetowym?

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz