Jak sprawnie odnowić elewację domu?

Odnawianie elewacji
0 0
Read Time:1 Minute, 58 Second

W konstrukcji domu najważniejsze są te elementy, które decydują o jego bezpieczeństwie i stabilności, jednak nie można zapominać również o wyglądzie zewnętrznym budynku. Elewacja stanowi jego integralną część, a jej kondycja często uwarunkowuje ostateczną estetykę domu mieszkalnego. Nowa elewacja już po kilku latach może nosić pierwsze ślady nadmiernej eksploatacji czy zabrudzeń, które w dłuższej perspektywie mogą stać się przyczyną poważniejszych usterek. Zatem jak szybko i sprawnie odświeżyć starą elewację?

Remont elewacji: usunięcie zabrudzeń

Przed rozpoczęciem prac remontowych należy bliżej przyjrzeć się kondycji warstwy elewacyjnej. Poziom zabrudzenia może różnić się w zależności od zastosowanych materiałów budowlanych czy też okolicy, w jakiej zlokalizowany jest dom. Zwykły brud w postaci kurzu możemy z łatwością usunąć dzięki czystej wodzie, jednak pozbycie się ciężkich zabrudzeń czy zielonego porostu będzie wymagać zastosowania specjalnych środków chemicznych lub myjki wysokociśnieniowej. Trwałe usunięcie pleśni, grzybów czy glonów jest o tyle istotne, że szkodzi nie tylko wyglądowi budynku, ale przede wszystkim naszemu zdrowiu.

Remont elewacji: niezbędne narzędzia

Kolejnym krokiem w drodze do odświeżonej fasady domu jest skompletowanie wszelkich narzędzi, dzięki którym przeprowadzenie remontu przebiegnie dużo sprawniej. Do malowania elewacji przydadzą się akcesoria malarskie takie jak wałek, pędzel lub pistolet natryskowy. Wybór odpowiedniego narzędzia do malowania często zależy od struktury elewacji oraz konsystencji emulsji. Remont elewacji często jest równoznaczny z pracami na wysokościach, dlatego też należy zadbać o rusztowanie ramowe. Konstrukcja powinna wykazywać się ponadprzeciętną stabilnością i wytrzymałością, które zapewnią bezpieczeństwo podczas prac malarskich o konserwacyjnych. Przy wyborze rusztowania elewacyjnego należy zwrócić uwagę na łatwy sposób montażu oraz obecność ruchomych pomostów i stężeń, a także elementów ukośnych zwiększających jego funkcjonalność. Co ważne, remont elewacji nie musi oznaczać zakup nowego rusztowania – można wyposażyć się w rusztowanie używane lub je wynająć, co znacznie zmniejsza koszty usługi.

Zobacz także: https://www.aktualnosciprasowe.pl/jak-obnizyc-koszty-budowy-domu/

Malowanie elewacji – o czym pamiętać?

Odnowa starej elewacji nie jest zadaniem zbyt wymagającym, jednak obecność doświadczonego fachowca może okazać się nieoceniona. Gruntowanie i malowanie elewacji powinno odbywać się w optymalnych warunkach atmosferycznych – należy unikać dużego nasłonecznienia z uwagi na ryzyko różnicy w zastyganiu poszczególnych warstw farby. Deszcz lub silny wiatr również mogą poważnie utrudnić prace malarskie, na co warto zwrócić uwagę przed planowaniem remontu. Gruntowanie elewacji powinno nastąpić co najmniej dwie doby przed malowaniem fasady tak, aby podkład tynkarski mógł w pełni wyschnąć. Co daje gruntowanie? Zwiększa wytrzymałość i zmniejsza chłonność elewacji, a także ułatwia rozprowadzanie emulsji do malowania.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Spodnie dopasowane do sylwetki Previous post Jak dobrać spodnie do sylwetki?
Aranżacja sypialni Next post Aranżacja sypialni a dobre łóżko

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz