Jak w 3 krokach skutecznie zabezpieczyć serwerownię przed złodziejami?

serwery
0 0
Read Time:1 Minute, 37 Second

Serwerownia to zdecydowanie to pomieszczenie, które we współczesnym biznesie trzeba szczególnie chronić, głównie z uwagi na to, że mamy tu do czynienia z urządzeniami, na których przechowywane są dane strategiczne, często bardzo kluczowe dla przedsiębiorstwa, a które to dane trafiając w niepowołane ręce mogą sprawić wiele problemów. We współczesnych firmach, ochrona serwerowni to jedna z najważniejszych kwestii.

Zarządzanie firmą to rzecz bardzo trudna. Osoby, które się tego podejmują, muszą być świadome wszystkich konsekwencji decyzji, które podejmują. Aby chronić majątek firmy, jej tajemnice, dokumentację, ale również inne poufne rzeczy, jak dane swoich klientów, powinna zrobić maksymalnie wszystko co konieczne, aby uniknąć problemów ze strony złodziei, jak również nieuczciwej konkurencji, która w obecnych czasach może posunąć się do kradzieży danych.

Firmy powinny wiec inwestować zarówno w rozwiązania tradycyjne, jak fizyczna ochrona pomieszczeń oraz stała kontrola dostępu, jak również w bardziej nowoczesne, jak klatka Faradaya. Zwłaszcza ta ostatnia metoda w ciągu ostatnich lat znacząco zyskała na popularności.

Klatka Faradaya, jako skuteczna metoda przed uszkodzeniem serwerowni

Jedną z najskuteczniejszych metod na to, aby zabezpieczyć wszelkiego rodzaju sprzęt IT, który znajduje się w serwerowni, przed działaniem niszczącego pola elektromagnetycznego jest po prostu instalacja klatki Faradaya. Jest to specjalna kabina elektromagnetyczna, osiadająca specjalną osłonę wykonaną z materiału przewodzącego, nie przepuszcza fal elektromagnetycznych zarówno z zewnątrz, jak i na zewnątrz. Fale oraz prądy elektromagnetyczne zostają niejako uwięzione i krążą po specjalnej osłonie. Sprzęt IT nie jest więc narażony na uszkodzenie.

Zobacz także: http://www.dailynet.pl/staramy-sie-zapewnic-poufnosc-w-biurze-jakie-rozwiazania-warto-zastosowac/

Fizyczna ochrona serwerowni

Jedną z podstawowych kwestii, którą musimy rozwiązać, jest oczywiście fizyczna ochrona pomieszczenia. Jest to zadanie, które można rozwiązać między innymi ograniczając fizycznie dostęp do pomieszczenia pracownikom, którzy nie mają potrzeby tam zaglądać oraz nie posiadają wiedzy z zakresu funkcjonowania sprzętu IT.

Kontrola dostępu to po prostu zamykanie drzwi, stosowanie zamka na kod. Bardzo dobrym pomysłem jest umieszczenie w okolicach serwerowni kamer monitorujących, które będą nagrywać wszystko to, co dzieje się w okolicach pomieszczenia.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
promienniki ciepla Previous post 3 powody, aby w hali posiadać promienniki ciepła?
klimatyzacja Next post Gdzie szukać dobrej firmy od klimatyzacji?

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz