Jak wyczyścić wentylator w laptopie?

Konserwacja laptopa
0 0
Read Time:1 Minute, 46 Second

Zastanawiasz się, w jaki sposób wyczyścić wentylator w laptopie? Przede wszystkim musisz wiedzieć, że czynność tę możesz wykonać samodzielnie, albowiem nie jest potrzebna jest do tego jakaś fachowa wiedza. Nie musisz wcale udawać się ze swoim laptopem do serwisu komputerowego i wydawać sporych środków na wykonanie tej usługi. Jak więc zabrać się do tego zadania? Jak odpowiednio wyczyścić wentylator naszego laptopa?

Zabrudzony wentylator – objawy

W pierwszej kolejności zastanówmy się, jakie objawy daje zabrudzony wentylator w naszym laptopie. .Przede wszystkim przy mocno zabrudzonym wentylatorze nasz komputer może znacznie zmniejszyć obroty na jakich pracuje. Objawem, który również może wskazywać na ten problem, jest samoistne restartowanie się naszego laptopa. Nasz komputer może również często się zawieszać. Jeśli zauważymy, że odbudowa naszego komputera jest przesadnie gorąca, to również może to wskazywać na fakt silnego zabrudzenia naszego wentylatora.

Jak wyczyścić wentylator w laptopie?

Na czym więc polega odpowiednie wyczyszczenie wentylatora w naszym komputerze? Przede wszystkim, aby dobrze wykonać to zadanie, powinniśmy zaopatrzyć się w sprężone powietrze Możemy je zakupić formie sprayu. Nie jest to duży wydatek, zazwyczaj taki spray kosztuje do maksymalnie kilkunastu złotych. Oczywiście przed użyciem sprężonego powietrza, nie zapomnijmy o wyłączeniu komputera od zasilania. W dalszej kolejności rozkręcamy obudowę wentylatora i wdmuchujemy sprężone powietrze w celu wyczyszczenia tego elementu. Oczywiście nie zawsze wszystek kurz będzie chciał odczepić się od wentylatora i radiatora. Dlatego możemy sobie pomóc, przy pomocy jakiegoś niedużego pędzelka.

O czym warto pamiętać podczas samodzielnego czyszczenia wentylatora w laptopie? Przede wszystkim pamiętajmy o odpowiednim kierunku wdmuchiwania sprężonego powietrza. Albowiem jeśli źle określimy ten kierunek, to kurz, który uzbierał się w układzie chłodzenia, może zostać wypchnięty jeszcze głębiej w inne podzespoły laptopa. Warto również pamiętać, że samo czyszczenie wentylatora nie zawsze pomoże. Albowiem konieczna może również okazać się wymiana pasty termoprzewodzącej

Wymiana pasty termoprzewodzącej

Na czym polega wymiana pasty termoprzewodzącej? W tym miejscu warto podkreślić, że jeśli nie czujesz się specjalnie na siłach do wykonywania tego typu naprawy, to jednak zdecydowanie warto udać się do serwisu komputerowego. Albowiem wymiana pasty jest znacznie trudniejsza niż samo czyszczenie wentylatora. Czynność tę powinniśmy wykonywać nawet co parę miesięcy, wówczas będziemy mieli pewność, że nasz laptop jest w odpowiedni sposób chłodzony.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Ochrona wyświetlacza telefonu Previous post Jak chronić smartfon przed uszkodzeniem?
Monitoring na terenie domu Next post Jak zamontować monitoring w domu?

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz