Jak zorganizować wesele dla 150 osób?

0 0
Read Time:1 Minute, 40 Second

Organizacja wesela dla 150 osób to poważne wyzwanie natury logistycznej. Choć niegdyś tego typu imprezy cieszyły się dużą popularnością, dziś pary młode decydują się na małe, kameralne przyjęcia. Warto więc dokładnie zaplanować organizację większej imprezy, mając na uwadze konieczność znalezienia odpowiedniej sali czy systematycznego przekazywania zaproszeń.

Sala weselna dla 150 osób – jak ją znaleźć?

Zastanawiając się, jak zorganizować wesele na 150 osób, należy zacząć od znalezienia odpowiedniej sali. Nie każda bowiem będzie w stanie pomieścić tylu gości, natomiast najlepsze miejsca często zajmowane są z nawet rocznym wyprzedzeniem. Manager lokalu powinien poinformować nas nie tylko tym, ilu gości może bawić się na imprezie, lecz również o proponowanym ustawieniu stołów czy lokalizacji miejsca do tańca. Bardzo istotne jest oczywiście menu, które para młoda powinna móc dobrać we własnym zakresie, kierując się ewentualnymi propozycjami restauratorów. Organizacja dużego wesela często wiąże się z koniecznością zapewnienia gościom miejsc noclegowych, dlatego o taką kwestię warto dopytać już na samym początku.

Kiedy zaprosić gości?

Standardowo pary młode rozpoczynają rozdawanie zaproszeń ślubnych na około pół roku przed uroczystością. Wcześniej można podesłać zaproszonym tak zwane „save the day”, jednak nie jest to obowiązkowe. Tymczasem organizacja dużego wesela może być pod tym kątem problematyczna. Trudno bowiem rozdać tak wiele zaproszeń w tak krótkim czasie, dlatego warto rozpocząć całą procedurę nawet 2 miesiące wcześniej. W kontekście tego, jak zorganizować wesele dla 150 osób, można rozważyć wysłanie zaproszeń gościom, którzy mieszkają z dala od nas. Pozwoli to zaoszczędzić sporo czasu i nie powinno spotkać się z niezrozumieniem ze strony zaproszonych członków rodziny czy przyjaciół.

Organizacja dużej imprezy – o czym jeszcze warto pamiętać?

Młode pary coraz częściej decydują się przekazać gościom jakiś drobny upominek po zakończonej imprezie. Niemniej jednak warto rozważyć kwestię dostępnego budżetu, gdyż w niektórych przypadkach tego typu prezenty mogą okazać się naprawdę kosztowne. Rozważając, jak zorganizować wesele dla 150 osób, nie można zapomnieć odpowiednim usadzeniu gości, w czym pomagają popularne winietki. Przy tak dużej liczbie zaproszonych warto wcześniej zastanowić się nad rozstawieniem stołów oraz tym, kto i gdzie będzie siedział. Pozwoli to uniknąć ewentualnych nieporozumień.

About Post Author

redakcja

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Siatki cięto-ciągnione i ich zastosowanie
Next post Gdzie zapisać dziecko na lekcje programowania?

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz