Jaki teleskop na początek?

Teleskop na początek
0 0
Read Time:1 Minute, 44 Second

Każdy początkujący miłośnik astronomii obserwacyjnej dochodzi do momentu, w którym zastanawia się nad wyborem pierwszego teleskop. Oczywiście pierwsze obserwacja astronomiczne zazwyczaj przeprowadza się przy pomocy lornetki. To pozwala nam bardzo szybko nauczyć się mapy nieba, a także poznać ciekawe szczegóły powierzchni Księżyca, czy też nawet zaobserwować galaktykę Andromedy. Niemniej jednak w pewnym momencie przestaje nam to już wystarczać i zaczynamy rozglądać się za bardziej profesjonalnym sprzętem. Jaki więc teleskop na początek będzie najbardziej odpowiednim wyborem?

Jaki teleskop na początek wybrać?

W pierwszej kolejności warto wybrać na początek teleskop, który będzie miał dosyć prostą konstrukcję, a jednocześnie pozwoli nam na prowadzenie dość już zaawansowanych obserwacji nieba. Warto w tym wypadku postawić na teleskop o całkiem dużej średnicy, który na obserwacje planet, komet, czy też wielu obiektów głębokiego . Dobrym sprzętem na początek mogą być teleskopy takich firm jak Bresser, Celestron czy też Opticon.

Celestron Astro Master 70 AZ / 900

Jest to całkiem rozsądny teleskop dla początkującego fana astronomii obserwacyjnej. Przy niedużym wydatku pieniężnym, z jakimi musimy się liczyć przy zakupie tego teleskopu, daje on nam całkiem sporo możliwości obserwacyjnych. Trzeba również wskazać, że jego konstrukcja jest dosyć prosta w eksploatacji. Warto również podkreślić, że zastosowano tutaj statyw stalowy, co raczej rzadko jest spotykane w teleskopach tym przedziale cenowym. Zazwyczaj stosuje się w nich statywy aluminiowe, które są mniej stabilne i wytrzymałe. Dokonując obserwacji przy pomocy tego teleskopu możemy uzyskać powiększenie 35 lub 70-krotne. Teleskop ten pozwala na obserwację wielu szczegółów z powierzchni Księżyca, a także na ujrzenie Jowisza w postaci niewielkiej tarczki z paskami. Ten model teleskopu możemy dostać już w cenie nawet do 450 zł.

Sky-Watcher 707 AZ2 70/700

Drugi z polecanych przez nas teleskopów to również model w podobnym przedziale cenowym, dzięki któremu możemy uzyskać różne zakresy powiększeń: od 28 do nawet 140-krotnego powiększenia obrazu. Ceny w sklepach optycznych kształtują się na poziomie około 350 zł. Także jest to opcja całkiem budżetowa i jak najbardziej polecana dla początkującego fana astronomii obserwacyjnej. Niemniej jednak warto również zastanowić się nad możliwością zakupu sprzętu używanego. Przy podobnym wydatku możemy bowiem kupić sprzęt o znacznie lepszych parametrach.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Monitoring na terenie domu Previous post Jak zamontować monitoring w domu?
Wybór słuchawek do biegania Next post Jakie słuchawki do biegania?

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz