Kiedy można zamontować blokadę parkingową?

0 0
Read Time:1 Minute, 46 Second

Blokada miejsca parkingowego to doskonały sposób na zabezpieczenie terenu przeznaczonego na postój samochodu. W ten sposób można uniknąć działań osób nieuprawionych, które zajmują wolne miejsce wykupione dla innego auta. Taka sytuacja występuje najczęściej na parkingach osiedlowych. Montaż blokady musi być jednak wykonany w zgodzie z warunkami ustalonymi przez zarządcę terenu. Jak zrobić to legalnie i nie narazić się na przykre konsekwencje ze strony właściciela strefy, na której znajduje się parking?

Zabezpieczenie miejsca parkingowego

Blokada parkingowa pozwala zabezpieczyć miejsce przeznaczone dla auta przed działaniami osób nieuprawnionych. Zapory mogą być stosowane zarówno przez osoby prywatne, jak i firmy, które chronią dostęp do miejsc na parkingu przez osoby trzecie. Blokada wjazdu nie może być jednak montowana samodzielnie bez porozumienia z właścicielem terenu. Aby blokada miejsca parkingowego była w pełni legalna, należy uzyskać zgodę gminy, wspólnoty mieszkaniowej lub innej jednostki zarządzającej miejscem, w którym zlokalizowane jest miejsce postoju dla aut. W praktyce oznacza to konieczność wystąpienia z odpowiednim wnioskiem i uzyskania pisemnego potwierdzenia, że montaż blokady parkingowej jest zgodny z zasadami ustalonymi przez podmiot opiekujący się terenem.

Blokada wjazdu na własnym terenie

Sytuacja wygląda inaczej, jeżeli blokada wjazdu ma znaleźć się na prywatnej posesji. Nie trzeba wtedy pytać nikogo o zgodę, bo jako właściciel możemy w dowolny sposób rozporządzać swoim terenem. Trzeba jednak pamiętać, że w i tym przypadku obowiązują pewne zasady. Montaż blokady parkingowej nie może utrudniać lub uniemożliwiać przejazdu pojazdom uprzywilejowanym oraz służbom porządkowym. Instalacja nie może być przeszkodą dla straży pożarnej, pogotowia ratunkowego i funkcjonariuszy Policji. To samo dotyczy przedsiębiorstw zajmujących się utrzymaniem sprawności różnego typu instalacji, w tym wodnych, kanalizacyjnych, telekomunikacyjnych i energetycznych.

Oznaczenie prywatnego parkingu

Należy pamiętać, że Policja lub Straż Miejska nie zawsze będzie miała podstawy, aby usunąć pojazd zajmujący miejsce parkingowe w nieuprawniony sposób. Może tak się zdarzyć w przypadku, gdy teren nie został odpowiednio oznaczony. Dlatego niezależnie od montażu blokady parkingowej, miejsce dla naszego auta powinno być opisane w czytelny sposób. Najlepszym rozwiązaniem jest umieszczenie tablicy mówiącej o tym, że parking jest prywatny i przeznaczony wyłącznie dla osób posiadających odpowiednie identyfikatory. W ten sposób unikniemy wielu problemów i nieporozumień, co ma szczególne znaczenie w miejscach o dużym natężeniu ruchu.

About Post Author

redakcja

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
naprawianie samochodu Previous post Kiedy powinno się serwisować samochód?
Ogrodzenie Next post Ogrodzenia Konsport – dlaczego warto na nie postawić?

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz