Komfort świeżego powietrza w domu

Czyste powietrze w mieszkaniu
0 0
Read Time:3 Minute, 25 Second

Stały dopływ świeżego powietrza bez otwierania okien, mniej smogu i alergenów, oszczędność na ogrzewaniu – oto kilka prostych korzyści, które znacząco wpływają na wygodę i zdrowie mieszkańców domów jednorodzinnych. Aby cieszyć się nimi na co dzień, wystarczy zamontować w naszych domach zrównoważony system wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła VASCO SILENT VENTILATION, który jest nie tylko niezawodny, ale również niewidoczny i niesłyszalny.

Rosnący poziom zanieczyszczeń w środowisku wpływa negatywnie na jakość powietrza, którym oddychamy na co dzień. Jednak odpowiednia wentylacja naszych domów pozwoli nam kontrolować wymianę powietrza w pomieszczeniu i zapewnić jego wysoką jakość. Tutaj z pomocą przychodzi firma Vasco Group z nowoczesnym systemem rekuperacji – wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła. Gwarantuje on skuteczną wymianę powietrza z uwzględnieniem maksymalnej energooszczędności i najwyższego komfortu mieszkańców.

Czym jest rekuperacja?

Rekuperacja to proces odzyskiwania energii cieplnej z usuwanego z domu powietrza za pomocą rekuperatora. Dzięki systemowi kontrolowanej wentylacji mechanicznej przez całą dobę dostarczane jest świeże, filtrowane powietrze do wszystkich pomieszczeń „suchych” typu salon czy sypialnia. Jednocześnie z pomieszczeń „mokrych” typu kuchnia, łazienka, WC, pralnia usuwane zostaje powietrze zużyte o wysokiej zawartości CO2 i wilgoci. W ten sposób w całym domu zapewniona jest odpowiednia cyrkulacja powietrza.

Bezpieczny i zdrowy mikroklimat

Sercem systemu wentylacji mechanicznej jest rekuperator wyposażony w specjalne filtry. To do niego trafia świeże powietrze zasysane z zewnątrz oraz zużyte powietrze gotowe do odprowadzenia. Zarówno jedno, jak i drugie przechodzi proces filtracji, który eliminuje wszelkie zanieczyszczenia, kurz, roztocza, alergeny, pyły czy cząsteczki smogu. To jedyny system instalacji w budynku, który bez wątpienia wpływa na zdrowie mieszkańców i łagodzi dolegliwości, takie jak alergie, astma, bóle głowy, migreny czy osłabienie organizmu.

Niższe koszty ogrzewania

Wymiennik ciepła w rekuperatorze odzyskuje cześć ciepła z powietrza wywiewanego z pomieszczeń i ogrzewa nim powietrze nawiewane, dzięki czemu ciepło pozostaje wewnątrz domu. Nawet w okresie srogiej zimy rekuperator ogrzewa powietrze z zewnątrz do temperatury 15 stopni. Oznacza to, że do pomieszczeń nie dostaje się mroźne powietrze, również jeśli temperatury na zewnątrz spadają poniżej zera.

Mniejsze wydatki na klimatyzację

W okresie gorącego lata, jeśli dom jest aktywnie chłodzony za pomocą klimatyzatora, wentylacja z rekuperacją zatrzymuje chłód wewnątrz domu, zmniejszając tym samym wydatki na klimatyzację. Jeśli dom nie posiada aktywnego chłodzenia, wentylacja mechaniczna automatycznie wykorzystuje niższe temperatury powietrza zewnętrznego do nocnego przewietrzania domu.

Wygoda na co dzień

System kontrolowanej wentylacji niesie ze sobą również wiele innych korzyści odczuwalnych w codziennym funkcjonowaniu. W lecie, dzięki wymianie powietrza bez konieczności otwierania okien, eliminowane są latające owady, takie jak muchy i komary. Co więcej do domu dostaje się mniej kurzu, a hałas wewnątrz pomieszczeń jest dużo niższy, ponieważ z zewnątrz nie docierają już uciążliwe odgłosy. W zimie okna nie będą zaparowywać od zbyt wysokiej wilgotności powietrza, a pomieszczenia będą idealnie wywietrzone bez utraty ciepła. Nie musimy już pamiętać o zamykaniu okien, gdy zaczyna padać deszcz. Dodatkowo powietrze dostające się do wnętrza domu, nawet przy największych mrozach ma dodatnią temperaturę, ponieważ rekuperator dba o to, żeby nie miało mniej niż około 15 stopni.

Aspekt ekonomiczny systemu wentylacji

Na pierwszy rzut oka montaż rekuperacji może wydawać się sporym wydatkiem. Nic bardziej mylnego – taka inwestycja szybko się zwróci, ponieważ budując nowy dom nie musimy się martwić o instalację kominów wentylacyjnych. W przypadku modernizacji istniejącej już wentylacji, burzymy komin lub go zaślepiamy oraz ograniczamy liczbę grzejników, co również wpłynie na przyszłe wydatki.

Warto wspomnieć, że wraz z montażem systemu wentylacji mechanicznej wzrasta również wartość domu, co będzie miało znaczący wpływ od 2021 roku. Według wytycznych prawa budowlanego WT2021 zastosowanie wentylacji mechanicznej w budynku stanie się koniecznym wymogiem budownictwa niskoenergetycznego.

Wentylacja wcale nie musi być głośna

Osoby, posiadające już w swoich domach mechaniczną wentylację, częstą narzekają na szumy i inne uciążliwe dźwięki, które mogą w pewien sposób niwelować korzyści płynące z tej inwestycji. Jednak na rynku dostępne są już systemy, które rozwiązują ten problem. Oferowany przez firmę VASCO SILENT VENTILATION system wentylacji domu rodzinnego działa bezgłośnie i nie jest słyszalny w pomieszczeniach mieszkalnych. Taki efekt udało się uzyskać producentom, dzięki materiałom, które nie przenoszą hałasu oraz wbudowanym elementom tłumiącym dźwięki. Dodatkowo prosta i estetyczna forma wyciągów i nawiewów oraz dekoracyjne osłony zaworów sprawiają, że instalacja VASCO doskonale wtapia się w każde wnętrze i nie wpływa na jego estetykę.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Aranżacja wnętrza inspirowana przyrodą Previous post Galeria Heban – Miejska dżungla – apartament Nature – Złota 44
Żywienie małego dziecka Next post Poznaj ważne fakty na temat układu pokarmowego Twojego dziecka

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz