Kremacja – jak wyglądają przygotowania?

pogrzeb
0 0
Read Time:1 Minute, 29 Second

Kremacja to coraz bardziej popularny sposób pochówku w naszym kraju, który posiada naprawdę wiele zalet i z tego powodu korzysta się z niego na całym świecie. Aby jednak kremacja przebiegła prawidłowo i było możliwe jej wykonanie konieczne jest odpowiednie przygotowania. Gdzie wykonać kremację i jak wyglądają przygotowania do niej?

Gdzie wykonać kremację?

Jeśli zmarła osoba wyraziła chęć bycia skremowanym po śmierci lub wspólnie z resztą bliskich uznamy, że jest to najbardziej odpowiedni sposób pochówku, to konieczne będzie znalezienie domu pogrzebowego, w którego ofercie znajduje się kremacja w Krakowie. Tylko w takich miejscach warto jest wykonywać kremację.

Zlecając wykonanie kremacji w dobrym domu pogrzebowym mamy przede wszystkim gwarancję tego, że cały proces będzie przebiegał z całkowitym poszanowaniem ciała zmarłego, a do urny trafią prochy bliskiej nam osoby. Dobre domy pogrzebowe bardzo dbają o takie procedury.

Jak przebiegają przygotowania i sama kremacja?

Przygotowania do kremacji są dość proste i opierają się na uzyskaniu potrzebnych do niej dokumentów. Mowa tu między innymi o odpisie aktu zgonu, karcie zgonu, czy też pisemnym zezwoleniu zmarłego na kremację. Jeśli zmarły takiego po sobie nie pozostawił, to można wyrazić zgodę w jego imieniu. Mając takie dokumenty wystarczy zanieść je do domu pogrzebowego, który może się już zająć resztą.

Przed samą kremacją zmarłego można również pożegnać. Wtedy domy pogrzebowe umieszczają go w trumnie w specjalnie przystosowanym do tego pomieszczeniu i bliscy mają okazję, by pożegnać się po raz ostatni ze zmarłym i okazać mu należyty szacunek. Następnie pora na samą kremację.

Jest jeszcze jedna ważna kwestia dotycząca przygotowań do kremacji. Mowa tu o wyborze trumny, Ta musi nadawać się do całkowitego spalenia, przez co używa się trumien tekturowych, wiklinowych lub drewnianych, które nie były lakierowane i zostały stworzone bez metalowych elementów. W takiej trumnie zmarły jest umieszczany w specjalnym piecu, w którym następuje spopielenie zwłok.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Księgi wieczyste – o czym mowa w praktyce?
Next post Karnisz sztukateria – w jakich wnętrzach się sprawdzi?

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz