Niepubliczne przedszkole – czym różni się od publicznego?

prywatne przedszkole
0 0
Read Time:1 Minute, 18 Second

Każdy rodzic chce dla swojego dziecka jak najlepiej, dlatego wybór odpowiedniego przedszkola, nie należy do łatwych decyzji. W takim momencie, zawsze pada pytanie – placówka prywatna, czy może publiczna? Warto określić, która z nich spełnia oczekiwania rodziców i czym właściwie się różnią.

Przedszkole niepubliczne a publiczne – różnice

Podstawową, a zarazem najbardziej widoczną, różnicą w działalności przedszkoli jest ich finansowanie. Publiczne przedszkola prowadzone są najczęściej przez gminy, zaś prywatne – przez podmioty, takie jak fundacje, spółki czy stowarzyszenia. Ma to wpływ na koszty, które ponosi rodzic. Wysłanie dziecka do niepublicznego przedszkola, wiąże się z opłatami czesnego, zaś państwowe placówki są finansowane. W przeciwieństwie do państwowego, niepubliczne przedszkole w Warszawie oferuje elastyczne godziny opieki nad przedszkolakiem. Dziecko odebrać można w godzinach popołudniowych, a w placówce publicznej często darmowa opieka trwa tylko 5 godzin.

Niepubliczne przedszkole językowe Warszawa Ursus prowadzi warsztaty artystyczne i językowe, a ich cenę obejmuje czesne. W państwowych placówkach zajęcia dodatkowe bardzo często są dodatkowo płatne. Ze względu na wielkość placówki, dzieci w przedszkolu prywatnym rozdzielone są na małe, kilkuosobowe grupy. W publicznym, grupy są znacznie liczniejsze.

Które przedszkole wybrać?

Przedszkole to miejsce, która poza rozwojem dziecka, ma zapewnić mu także bezpieczeństwo. Zarówno państwowe, jak i niepubliczne są w tym temacie gwarantem. Jednak, jeśli rodzice poszukują kilkugodzinnej opieki dla swojej pociechy, urozmaiconej w liczne zajęcia dodatkowe, najlepszym wyborem będzie niepubliczne przedszkole językowe w Warszawie.

Najważniejsze, przy wyborze placówki, powinno być dziecko. To ono musi czuć się dobrze. Adaptacji sprzyja przedszkole prywatne Warszawa Ursus, gdyż w mniejszych gronie, dziecko może łatwiej się odnaleźć. Dodatkowym plusem jest fakt, że w kilkuosobowych grupach łatwiej o indywidualną opiekę.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
markizy Previous post Markizy – jak prawidłowo je zamontować?
uslugi kurierskie Next post Kurier – jak szybko i sprawnie wysłać paczkę?

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz