Problemy ze strony układu żylnego wymagają wizyty u specjalisty

problemy zdrowotne
0 0
Read Time:1 Minute, 36 Second

Wiele osób boryka się z zaburzeniami krążenia krwi, które mogą przyczynić się do rozwoju rozmaitych chorób układu krwionośnego. Już nawet młode osoby borykają się z żylakami, które dotykają przede wszystkim kończyn dolnych. W przypadku problemów z układem żylnym i związanych z nim schorzeń najlepszym rozwiązaniem jest zgłoszenie się do flebologa.

Chirurg Szczecin na pomoc przy żylakach, zakrzepicy żylnej i innych chorobach układu krwionośnego

Lekarz flebolog zajmuje się pacjentami wymagającymi leczenia układu żylnego, związanych z nim schorzeń. Warto zgłosić się do niego w przypadku żylaków, pajączków, owrzodzeń żylnych, zakrzepicy żylnej. Powiększone żyły, które zmieniają swój kształt pod wpływem patologicznych zmian w ich wnętrzu, nie są wyłącznie efektem estetycznym. Nie powinno się bagatelizować nawet popękanych naczyń krwionośnych, bo najczęściej są one pierwszymi objawami rozwijającej się zakrzepicy żylnej. Nieleczenie żylaków stanowi poważne zagrożenie nie tylko dla zdrowia, ale też dla życia. Schorzeniom ze strony układu żylnego najczęściej towarzyszą też inne jednostki chorobowe typu obrzęk limfatyczny czy lipidemia. W przypadku wystąpienia problemów flebologicznych najlepszym rozwiązaniem będzie odwiedzenie sprawdzonej kliniki https://lubikowski.pl/, w której pracują doświadczeni lekarze flebolodzy. Mają oni odpowiednie kompetencje i szeroką wiedzę z zakresu chorób żylnych.

Na czym polega leczenie flembologiczne?

Specjalista znajdzie przyczynę choroby, postawi prawidłową diagnozę i dobierze odpowiednią metodę leczenia. Pacjenci mogą też liczyć na prowadzenie pozabiegowe i profilaktykę niewydolności żylnej. Im wcześniej pacjent podejmie leczenie, tym lepiej, bo zmniejsza to ryzyko postępu niewydolności krążeniowej, powstanie zgrubień, obrzęków i nieodwracalnych uszkodzeń naczyń krwionośnych. Do wykrywania schorzeń tętnic i żył stosuje się przede wszystkim badanie ultrasonograficzne. Leczenie flebologiczne może polegać na laseroterapii, echoterapii, ultradźwiękach, masażu i drenażu limfatycznym, skleroterapii, miniflebektomii. Istotne jest usprawnienie przepływu krwi i limfy, pozbycie się zmienionych chorobowo naczyń krwionośnych. Nowoczesna technologia pozwala na jak najmniej inwazyjne zamknięcie naczyń niebędących już w stanie właściwie transportować krwi. W niektórych przypadkach trzeba dokonać mikronakłuć w celu usunięcia niewydolnych żył, dzięki czemu możliwe staje się usprawnienie układu krążenia. Do flebologa mogą wybrać się także osoby, którym dokuczają hemoroidy.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
tapicerowany Previous post Narożnik do kawalerki nie musi być niewygodny – co wybrać?
sprawa rozwodowa Next post Adwokat doradzi w sprawie rozwodu. Kiedy warto się do niego zwrócić?

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz