Skup złomu – jakie metale warto w nim sprzedawać?

skup zlomu
0 0
Read Time:1 Minute, 27 Second

Skup złomu to nie tylko idealne miejsce, w którym metale mogą zostać zutylizowane w bezpieczny sposób – to również pole do zarobienia na niepotrzebnych nam już dłużej konstrukcjach. Na jakich metalach jesteśmy jednak w stanie zyskać najwięcej?

Skup złomu – na jakie rodzaje się dzieli?

Jeżeli posiadamy metalowe produkty, które nie są nam do niczego potrzebne, powinniśmy skierować się do takiego ośrodka, jak skup złomu w Krakowie. W takim miejscu bowiem możliwa będzie bezpieczna i ekologiczna utylizacja wyrobów wykonanych z tego typu materiałów. Skupy złomu dzielą się jednak na różne rodzaje, o czym warto pamiętać udając się do konkretnej placówki. Wszystko bowiem zależy od tego, w jakim typie złomu dana firma się specjalizuje.

W pierwszej kolejności warto wyróżnić złom stalowy – najtańszy, ale również najszerzej dostępny. Złom stalowy dzieli się dodatkowo na złom wsadowy, który posiada odpowiednie parametry pozwalające na natychmiastowe przetopienie, a także większe konstrukcje, czyli złom niewsadowy. Kolejna kategoria to złom żeliwny, którym to najczęściej są części samochodowe czy przemysłowe, a także wszelkie elementy konstrukcji. Wyróżniamy tutaj żeliwo białe, czasem nazywane handlowym, oraz żeliwo ciemne, inaczej maszynowe. Ostatnią klasą są metale kolorowe, czyli wszystko to, co nie posiada w sobie żelaza czy stali. To właśnie ten typ złomu jest najcenniejszy i za niego możemy dostać w skupie najwięcej.

Które metale najlepiej sprzedać w skupie złomu?

Jeżeli chodzi o złom w Krakowie, bez dwóch zdań warto do skupu oddać miedź. Znajdziemy ją w obwodach elektrycznych, wyłącznikach, gniazdkach czy oprawach oświetleniowych, a także przewodach elektrycznych. Na skup złomu nie warto jednak jechać z popsutymi sprzętami elektronicznymi – ich utylizacją zajmują się inne ośrodki. Dość cenne jest również oczywiście aluminium, mosiądz, cynk, ołów, czy znal. Zdecydowanie nie powinniśmy w skupie oddawać cenniejszych metali, jak złoto czy srebro – dostaniemy za nie kilka razy mniej niż w innych miejscach.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
roboty drogowe Previous post Roboty drogowe – jakie sprzęty są wykorzystywane do prac ziemnych?
opakowania kurierskie Next post Rodzaje foliopaków kurierskich

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz