Szkoła barberska – pierwszy krok do bycia profesjonalnym barberem

0 0
Read Time:2 Minute, 12 Second

Jeśli ktoś zastanawia się jak zostać barberem, powinien wziąć pod uwagę angaż w szkole barberskiej. Zainteresowani odbędą tam profesjonalne kursy, pod czujnym okiem doświadczonych fachowców. Co najważniejsze kursy będą odbywały się od podstaw, a więc osoby początkujące nauczą się wszystkiego tego, co przyda im się w trakcie późniejszej kariery. Kursy są podzielone na różne kategorie, coś dla siebie znajdą zarówno osoby, które dopiero myślą o byciu barberem, ale też te, które mają w tym fachu jakieś doświadczenie.

Szkoła barberska – jak to wygląda w praktyce?

Osoby, które zauważyły u siebie pasję do świata barberów powinny zapisać się na kurs dla początkujących, który potrwa 192 godziny. To 24 dni ciężkiej pracy, po 8 godzin dziennie. Kurs dla osób początkujących dedykowany jest tym osobom, które nie miały styczności z nożyczkami, lecz chcą to jak najszybciej zmienić. Po zakończeniu kursu zdobywa się nie tylko nowe umiejętności, ale również znajomości, które mogą przydać się podczas rozkręcania własnego biznesu. Kursanci nie muszą obawiać się o sprzęt, ponieważ mogą z niego skorzystać na miejscu. Dobrą informacją jest również to, że na wybrany kurs można otrzymać spore dofinansowanie, jeśli ktoś obawia się, że jego aktualna sytuacja finansowa nie pozwala na rozpoczęcie kursu. Dofinansowania obejmują m.in. osoby bezrobotne.

Osoby z większym doświadczeniem branżowym mogą przystąpić do kursu na nieco wyższym poziomie, mając do przerobienia kilkadziesiąt „żywych głów”, na których będą szkolić swoje umiejętności zawodowe. Chodzi tutaj nie tylko o same głowy, ale też o brody, a więc zainteresowani rozwiną u siebie wszechstronne zdolności, które przydadzą im się później przy zdobywaniu nowych klientów dla swojego biznesu. Kursanci nauczą się obsługiwać nie tylko nożyczki, ale też brzytwę. W zakres szkolenia wchodzą:

  • zajęcia na „żywych głowach”,
  • pokazy oraz profesjonalne warsztaty.

Osoby zastanawiające się nad tym jak zostać barberem, powinny jak najszybciej zapisać się na kurs i spróbować swoich sił pod okiem fachowców. W ten sposób każdy uwierzy w siebie i będzie w stanie przejść na inny poziom strzyżenia oraz golenia.

Kursy w niewielkich grupach gwarancją sukcesu

Szkoła barberska to bardzo dobre rozwiązanie dla wielu zakładów fryzjerskich, które chcą podszkolić swoich pracowników i rozwinąć u nich różnorodne umiejętności barberskie. Tym samym rozwija się własne zakłady i dba się o to, aby funkcjonowały na naprawdę dobrym poziomie.

W szkole barberskiej kursy odbywają się w bardzo małych grupach, maksymalnie 7-osobowych. Tym samym zainteresowani mają pewność, że fachowcy poświęcą im dostatecznie dużo uwagi, wytłumaczą wszystkie tajniki zawodu i wyeliminują rażące błędy. Trenerzy zwracają kursantom uwagę na wszystkie mankamenty, aby mogli je jak najszybciej wyeliminować i przejść do następnych ćwiczeń. Taka forma współpracy opiera się na wzajemnym zrozumieniu. Szkolenia odbywają się w systemie 5-dniowym, są bardzo elastyczne i na pewno każdy będzie mógł z nich skorzystać.

About Post Author

redakcja

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post UOKiK: Bezpieczne tankowanie – jakość paliw w 2019 roku
Parapet do domu Next post Jakie parapety do nowego domu?

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz