Tanie paczki do Polski z UK: jakich towarów nie wolno wysyłać w przesyłce kurierskiej?

kurier
0 0
Read Time:2 Minute, 38 Second

Paczka z Anglii do Polski jest doskonałym sposobem na przekazanie rzeczy osobistych, prezentów czy przedmiotów codziennego użytku. Skorzystanie z usług kurierskich pozwala zaoszczędzić nieco czasu i kosztów w transporcie międzynarodowym. Niestety przepisy przewozowe ograniczają rodzaj towarów, które nadawca może umieścić w takiej przesyłce. Jak wysyłać tanie paczki do Polski i czego nie można do nich włożyć? 

Ile idzie paczka z Londynu do Polski?

Utrzymywanie kontaktów z bliskimi na Wyspach Brytyjskich jest ważne dla tych osób, które wyjechały do pracy czy w celach edukacyjnych i nie chcą tracić więzi z rodziną. Od czasu do czasu pojawia się też potrzeba przesłania prezentu, czy przedmiotów osobistych, które są potrzebne rodzinie w kraju. Nadanie paczki do Polski jest jednym z najprostszych rozwiązań. Nie wymaga to długiego podróżowania i związanych z tym kosztów.

Osoby, którym zależy, aby prezent w porę dotarł do solenizanta czy jubilata, chcą wiedzieć, ile idzie paczka z Londynu do Polski. Dzięki temu mogą zaplanować wysyłkę tak, aby podarunek dotarł w odpowiednim dniu. Firmy kurierskie obsługujące paczki do Polski oferują różne terminy. Zazwyczaj jednak nie przekraczają one 3-4 dni roboczych. Warto wziąć to pod uwagę, wybierając najlepszy dzień na nadanie paczki. Wysyłka przed weekendem czy świętem z pewnością wydłuży czas realizacji usługi.

Jak wysyłać tanie paczki z Anglii do Polski?

Sposobem na to, aby paczka z Anglii do Polski dotarła w wyznaczonym terminie, jest nadanie jej poprzez serwis Euro Paka. Możesz tam porównać oferty wielu firm kurierskich, wybierając taką, które proponuje najkorzystniejsze warunki. Dowiesz się też, ile kosztuje paczka z Anglii do Polski, jakie może mieć gabaryty i czy zapłacisz opłatę celną. Nadając tanie paczki do Polski w serwisie, dowiesz się też, jakich produktów nie możesz tam umieścić.

Ograniczenia dotyczące zawartości paczek wynikają z przepisów przewozowych. Zakazy obejmują zarówno o wymianę handlową, jak i przesyłki prywatne nadawanie do krewnych czy przyjaciół w Polsce. Większość z nich wynika z wymogów bezpieczeństwa, ochrony praw handlowych i produkcyjnych czy zabezpieczenia interesów gospodarczych krajów.

Jakich przedmiotów i substancji nie mogą zawierać paczki do Polski?

Lista przedmiotów i substancji, których nie możesz umieścić w paczce, jest długa. Znajdują się na niej między innymi:

 • materiały łatwopalne i wybuchowe, substancje toksyczne i inne uważane za niebezpieczne,
 • leki na receptę, komponenty do produkcji leków,
 • środki psychotropowe i narkotyki,
 • produkty żywnościowe,
 • produkty objęte akcyzą,
 • dzieła sztuki, papiery wartościowe, gotówka oraz inne przedmioty o dużej wartości
 • broń i amunicja,
 • towary nietrwałe, wymagające kontrolowanej temperatury,
 • strunowe instrumenty muzyczne,
 • szczątki ludzkie i organy,
 • żywe rośliny, zwierzęta,
 • wydzieliny zwierząt.

Wymienione przedmioty nie wyczerpują jeszcze listy rzeczy zabronionych. Ważne jest jednak, że w niektórych przypadkach wysyłka jest możliwa pod warunkiem spełnienia określonych wymogów. Dotyczy to między innymi leków na receptę niezbędnych do kontynuowania zaleconej kuracji. Aby można było je wysłać, koniecznością jest przygotowanie odpowiedniej dokumentacji medycznej.

Ile kosztuje paczka z Anglii do Polski?

Warto też wiedzieć, że zawartość przesyłki ma wpływ na to, ile za nią zapłacisz. Po Brexicie paczki do Polski są objęte obowiązkową odprawą celną, a ich nadanie wymaga wypełnienia deklaracji celnej i oszacowania wartości umieszczonych wewnątrz przedmiotów. Jeśli przekroczy ona kwotę 45 EUR, do opłaty za usługę zostanie doliczony podatek VAT w wysokości określonej przepisami. Ograniczają one również maksymalną wartość przesyłki, która nie może przekroczyć kwoty 700 zł.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
zaśnieżone góry Previous post Narty we Włoszech – jak wynająć apartament?
monochromatyczny makeup Next post Nie masz pomysłu na manicure? Stwórz monochromatyczny look z szarymi lakierami hybrydowymi w różnych odcieniach!

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz