Żaluzje fasadowe zamiast rolet zewnętrznych – czy warto je zamontować?

rolety w domu
0 0
Read Time:1 Minute, 38 Second

Coraz więcej osób decyduje się na zamontowanie osłon okiennych na zewnątrz. Wśród dwóch najczęściej wybieranych rozwiązań znajdują się żaluzje fasadowe oraz rolety zewnętrzne. Czym się różnią? Na co warto się zdecydować?

Dlaczego warto zamontować osłony zewnętrzne okien?

Osłony okien mogą być zamontowane we wnętrzach albo na zewnątrz. Osłony zewnętrzne są bardziej funkcjonalne od wewnętrznych, chociaż związane są one z wyższym kosztem zakupu i montażu.

Zainstalowanie osłon zewnętrznych okien związane jest z wieloma zaletami, między innymi są to:

  • Większa prywatność – osłony zasłaniają widok pomieszczeń w domu,

  • Zaciemnienie pomieszczeń – zasłonięte osłony pozwalają na zablokowanie dopływu światła do wnętrz,

  • Właściwości termoizolacyjne – latem osłony chronią przed nadmiernym przegrzaniem, a zimą przed zbyt dużym wyziębieniem pomieszczeń,

  • Ochrona przed włamaniami – wybrane osłony mają właściwości antywłamaniowe, dzięki czemu zmniejszają ryzyko włamań do budynku

  • Estetyka – za pomocą odpowiednio dobranych osłon można także wpłynąć na wygląd budynku i podkreślić jego estetykę.

Żaluzje fasadowe – jak wyglądają?

Najczęściej osłony zewnętrzne okien kojarzone są z roletami, jednak aktualnie coraz więcej osób decyduje się także na żaluzje fasadowe. Mogą one zaoferować pełną funkcjonalność osłon okiennych w połączeniu z ich atrakcyjnym wyglądem.

Żaluzje fasadowe wyglądają jak żaluzje wewnętrzne. Zbudowane są z aluminiowych listew mocowanych do wiszącej konstrukcji, która u góry wykończona jest za pomocą kasety. Mogą mieć także boczne prowadnice.

Sterowanie żaluzjami fasadowymi może odbywać się za pomocą napędu elektrycznego lub ręcznie. Mogą one wchodzić także w skład systemu inteligentnego budynku.

Osobom, które chciałyby zamontować żaluzje fasadowe producent może zaoferować wiele wariantów kolorystycznych tych osłon, dlatego mogą być one także dopasowane do architektury budynku.

Dlaczego warto zamontować żaluzje fasadowe?

Za montażem żaluzji fasadowych przemawiają wszystkie zalety osłon zewnętrznych montowanych na oknach. Dodatkowo, w porównaniu do rolet zewnętrznych, pozwalają one na stopniowanie zaciemnienia wnętrza przez zmianę kąta nachylenia listewek.

Dodatkowo żaluzje wybierane są ze względu na ich atrakcyjny wygląd – doskonale pasują do nowoczesnych budynków.

Zatem żaluzje fasadowe mogą być bardzo dobrą alternatywą dla rolet zewnętrznych. Ich nowoczesne wzornictwo oraz szeroka funkcjonalność powodują, że mogą one z powodzeniem zastąpić rolety montowane na zewnątrz budynku.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
czystość Previous post Jak bezproblemowo pozbyć się odpadów?
tapicerowany Next post Narożnik do kawalerki nie musi być niewygodny – co wybrać?

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz