Aparat ucieczkowy – czym jest i jakie ma zastosowanie?

butle
0 0
Read Time:1 Minute, 21 Second

W przypadku wystąpienia sytuacji kryzysowych trzeba działać jak najszybciej. Aparaty ucieczkowe to bardzo ważne urządzenia w miejscach o podwyższonym ryzyku. Czym jednak są i jakie są ich rodzaje?

Czym dokładnie jest aparat ucieczkowy?

W miejscach, gdzie istnieje szczególne ryzyko pożarowe lub wycieków gazu, konieczne jest postawienie na maksymalne środki bezpieczeństwa. Sytuacja może bowiem drastycznie zmienić się w kilka sekund – nie tylko w wyniku nieuwagi, ale także poprzez zwykłe działanie otoczenia. To właśnie dlatego pracownicy działający w takich miejscach muszą bardzo szybko zacząć działać, by ratować swoje zdrowie oraz życie. Jednym z nieocenionych w takich sytuacjach sprzętów niewątpliwie jest aparat ucieczkowy Fenzy. Jest to specjalne urządzenie, które pozwala albo na filtrację powietrza z toksycznych substancji, albo na dostarczaniu tlenu. Dzięki takim wyrobom osoby w strefie zagrożenia są w stanie opuścić je bez większych urazów, zaś ratownicy mogą szybko przystąpić do działania.

Aparaty ucieczkowe i ich rodzaje

Aparaty ucieczkowe jesteśmy w stanie podzielić na kilka różnych rodzajów. W pierwszej kolejności należy rozdzielić tego typu sprzęty na dwie grupy – zależne od otoczenia i niezależne od otoczenia. W pierwszej kategorii znajdziemy takie urządzenia, jak pożarowy kaptur ucieczkowy z wbudowanym filtrem toksyn, a także przemysłowe sprzęty ucieczkowe, które idealnie nadają się na wsparcie podczas ucieczki z obiektów przemysłowych. Jeżeli substancja toksyczna nie jest znana lub stężenie tlenu jest za niskie, konieczne jest zastosowanie aparatów niezależnych od otoczenia. Warto wspomnieć tutaj chociażby o aparacie ze sprężonym powietrzem, do przechowywania którego wykorzystywane są podręczne butle do aparatów powietrznych, a także tlenowe aparaty regeneracyjne, która są w stanie działać w pełnej sprawności nawet do 60 minut! Sprzęt ucieczkowy wybiera się wcześniej w zależności od wcześniejszej oceny ryzyka przeprowadzanej przez specjalistów.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
pomoc adwokata Previous post Czym zajmują się adwokaci od rozwodów?
Next post Kalkulator OC/AC – jak działa?

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz