Kalkulator OC/AC – jak działa?

0 0
Read Time:1 Minute, 41 Second

Dynamiczne tempo życia wpłynęło na szukanie szybkich i łatwych rozwiązań w codziennym funkcjonowaniu. Prostym i ekspresowym narzędziem, które pozwoli zaoszczędzić czas, ale również pieniądze jest kalkulator OC/AC. Jak działa ten dostępny online mechanizm do obliczania ubezpieczeń komunikacyjnych?

Czym jest kalkulator OC/AC?

Każdy kierowca zobowiązany jest zakupić ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej auta. Może to jednak zrobić w różny sposób. Na przykład skorzystać z pomocy agenta zajmującego się polisami, odwiedzić placówkę towarzystwa ubezpieczeniowego lub wybrać najłatwiejszy i najtańszy sposób, a mianowicie użyć narzędzia do wyliczenia składki online. Dzięki kalkulatorowi OC/AC można obliczyć cenę składki ubezpieczenia samochodu i dokonać wszystkich formalności związanych z kupnem polisy, nie wychodząc z domu.

 

Mechanizm online pozwala szybko połączyć się z systemami firm ubezpieczeniowych. Co więcej, kalkulator zestawia ze sobą oferty różnych towarzystw ubezpieczeniowych, dzięki czemu można obiektywnie wybrać najlepszą propozycję. W zależności od wymagań interesanta może on zdecydować się na podstawowy lub rozszerzony pakiet ubezpieczenia. Dodatkowo kalkulator OC/AC jest całkowicie darmowym narzędziem online, które nie pobiera prowizji od kupującego.

Jak skorzystać z kalkulatora OC/AC?

Aby skorzystać z kalkulatora OC/AC, wystarczy przygotować dowód rejestracyjny samochodu wraz z prawem jazdy. Są to niezbędne dokumenty, które będą przydatne w procesie wypełniania danych w formularzach online. Gdy uzupełni się kwestionariusz i odpowie na pytania zadane przez system, można zapoznać się z licznymi ofertami od najpopularniejszych firm ubezpieczeniowych w kraju. Ostatni krok to wybór określonego ubezpieczenia.

Kalkulator OC/AC – dodatkowe ubezpieczenia

Tego typu kalkulator jest wielozadaniowym narzędziem, które kompleksowo ubezpiecza nie tylko pojazdy mechaniczne, ale również osoby fizyczne. Przykładem takiej polisy jest NNW, czyli ochrona od Następstw Nieszczęśliwych Wypadków. Takie ubezpieczenie zapewnia dodatkowe pieniądze na leczenie i rekonwalescencję osób poszkodowanych w wypadkach drogowych.

 

Oprócz rozszerzonego ubezpieczenia dla kierowców istnieje możliwość wykupienia świadczenia protekcyjnego dla samochodu. Oferta kalkulatora posiada opcję wyboru ubezpieczenia assistance. Jest ono przydatne, gdy auto zatrzyma się na drodze z powodu awarii. W takiej sytuacji ubezpieczyciel zapewnia pomoc mechanika na miejscu lub odholowuje pojazd do pobliskiego warsztatu. Do pakietu OC/AC można również dołączyć ubezpieczenie szyb, opon oraz ochrony prawnej.

 

About Post Author

redakcja

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
butle Previous post Aparat ucieczkowy – czym jest i jakie ma zastosowanie?
Next post Jak działają rozpylacze kosmetyczne i do czego można ich użyć?

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz