Części zamienne do kajaków, które warto posiadać

kajaki
0 0
Read Time:2 Minute, 6 Second

Kajakarstwo to niezwykle piękny i wciągający sport. Nic więc też dziwnego, że w ciągu ostatnich latach porywa ono coraz większe ludzi. Można je uprawiać zarówno wiosną, latem, jak i jesienią. Niezależnie jednak od pory roku, należy pamiętać, że sport ten jest również bardzo nieprzewidywalny. Twoje bezpieczeństwo w kajaku zależy nie tylko od umiejętności, jakie posiadasz, warunków atmosferycznych, prądów wodnych na spływie, ale również i od samego wyposażenia Twojego kajaka. W związku z tym warto zainwestować w kilka gadżetów, które znacznie ułatwią Ci pływania tym sprzętem. O jakich częściach zamiennych mowa? Podpowiadamy poniżej!

Jakie części zamienne należy posiadać?

Udając się na spływ kajakowy, nie sposób pominąć ekwipunku w postaci odzieży, jedzenia, a czasem i namiotu. Bardzo często równie przydatne okazują się także części zamienne. Woda niestety bywa bardzo nieprzewidywalna, w związku z czym należy spodziewać się wszystkiego. Zdaniem ekspertów do grona najbardziej przydatnych części do kajaków należą:

  • Stery — nazywane również statecznikami;
  • Śruby do wioseł;
  • Zestawy naprawcze.

Wszystkie te części zamienne do kajaków oraz wiele innych akcesoriów dla kajakarzy, znajdziesz na stronie internetowej Decathlon.

Statecznik czy ster?

Poprawnym określeniem jest termin „statecznik”. Jednak ze względu na dość częste pomyłki ze strony osób, które dopiero wdrażają się w świat kajakarstwa — tą część kajaku przyjęło się również nazywać sterem. Niezależnie jednak od tego, w jaki sposób nazywa się tą część, warto wiedzieć, w jakich sytuacjach się ona sprawdza. Stateczniki polecane są osobom, które pływają na szerokich i głębokich akwenach wodnych. Świetnie sprawdzą się one m.in. w trakcie przeprawy kajakiem przez jezioro. Zwłaszcza jeżeli za dnia ma się do czynienia z bocznym wiatrem. Dzięki temu łatwiej będzie utrzymać kajakarzowi stały kierunek spływu. Zdaniem wielu pasjonatów tego sportu, stateczniki są w tym pomocne znacznie bardziej niż wiosła.

Pozostałe części zamienne

Poza artykułami pierwszej potrzeby istnieje również wiele innych artykułów, które przydadzą się zarówno profesjonalistom, jak i kajakarzom, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z tym sportem. Mowa o akcesoriach takich jak:

  • Komory powietrzne i dna do kajaków;
  • Pokrowce na siedzenia;
  • Pokrowce ochronne na wiosła;
  • Plecaki i torby transportowe do kajaków;
  • Podnóżki;
  • Korki;
  • Pompowane siedzenia.

Dlaczego warto inwestować w części zamienne do kajaków?

To, co dla jednych jest oczywiste, niestety nie musi być takim dla pozostałych. Zwłaszcza osoby początkujące często zachowują dość spory sceptycyzm przed zakupem dodatkowym akcesoriów. Uprawiając ten sport, trzeba się jednak liczyć ze wszystkim — zwłaszcza z tym, że woda bywa zdradliwa. Nie bez powodu zwykło się mówić — „przezorny zawsze ubezpieczony”. Nie daj się więc zaskoczyć krętym korytom rzek, wartkim prądom, czy przewalonym drzewom i zaopatrz się przynajmniej w najbardziej potrzebne części zamienne do kajaków.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
wyglad figury Previous post Super figura po 40. – jak ją osiągnąć i utrzymać?
promienniki ciepla Next post 3 powody, aby w hali posiadać promienniki ciepła?

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz