Dach płaski – czym się charakteryzuje?

dach plaski
0 0
Read Time:1 Minute, 25 Second

Wybór odpowiedniego rodzaju dachu jest bardzo ważną decyzją podczas budowy domu. Nie można bowiem zapominać o tym, że kształt dachiu ma istotny wpływ na to, jak wyglądać będzie cały dom, a także na to jak będzie skonstruowana jego izolacja termiczna. Czym więc charakteryzuje się dach płaski i jakie są jego wady oraz zalety?

Dach płaski – komu powierzyć wykonanie

Chcąc wybudować dach płaski w swoim domu, który będzie jak najbardziej efektywny pod względem izolacji termicznej, a także będzie dobrze odprowadzał wodę należy znaleźć fachowców, którzy będą w stanie wykorzystać nowoczesne materiały oraz technologie, by stworzony dach był możliwie jak najbardziej estetyczny, a także by spełniał swoją rolę.

Chcąc stworzyć jak najlepszy płaski dach pomocny może być producent materiałów hydroizolacyjnych. Takie firmy zazwyczaj posiadają naprawdę kompleksową ofertę materiałów izolacyjnych oraz są w stanie podjąć się zaizolowania dachu płaskiego w sposób, który pozwoli na maksymalne wykorzystanie jego zalet. A jakie są jego zalety?

Dach płaski – charakterystyka, wady i zalety

Najpierw zaczniemy jednak nie od zalet, a od wad. Dach płaski jest przede wszystkim narażony na stojącą wodę. Dlatego przy jego budowie trzeba zastosować nowoczesne technologie, które pozwolą na skuteczne odprowadzenie wody, dzięki czemu dach będzie bezpieczny, a także będzie mógł skutecznie izolować dom od zimna. Wad jednak jest poza tym niewiele, a zalet więcej.

Przede wszystkim dach płaski z racji na mniejszą powierzchnię zapewnia znacznie lepszą izolację termiczną od dachu stromego. Ponadto jest on niezwykle uniwersalny, gdyż posiadając dach płaski pozostawiamy sobie furtkę do dalszej rozbudowy domu, która będzie znacznie prostsza niż w wypadku budynków z dachem stromym. Ponadto posiadając dach płaski możemy stworzyć na nim na przykład taras. Świetnie wyglądają też tak zwane dachy zielone, które pozwalają na stworzenie mini ogrodu pełnego zieleni na powierzchni dachu.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
wentylacja Previous post Sprawna wentylacja w domu – dlaczego jest tak ważna?
regal magazynowy Next post Regały metalowe – dlaczego warto na nie postawić w magazynie?

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz