Jacy bokserzy są obecnie najlepsi w królewskiej kategorii?

walki bokserskie
0 0
Read Time:2 Minute, 23 Second

Zastanawiasz się nad tym, czy chodzić regularnie na treningi bokserskie? Okazuje się, że dzięki temu masz okazję zyskać na rozmaitych płaszczyznach. Kto wie, może w przyszłości będziesz bił się o pasy najważniejszych federacji? Sprawdź poniżej, jakie główne zalety wynikają z regularnego trenowania. Dowiedz się również, którzy bokserzy są obecnie na topie w światowej hierarchii heavy weight.

Dlaczego warto trenować boks?

Argumentów przemawiających za tą dyscypliną jest bardzo wiele. Na początek chciałbyś dowiedzieć się przynajmniej kilku informacji teoretycznych? Jeśli tak, to wejdź na festiwalcapoeira.pl. Są tam różne artykuły odnoszące się do boksu oraz tak samo do innych sztuk walki. Teoria to jedno, a praktyka drugie. Jeśli będziesz systematycznie uczęszczał na treningi, to na pewno poprawi się Twoja ogólna kondycja fizyczna. To zaś pozytywnie oddziałuje na nasze codzienne życie. Systematyczne treningi świetnie wpływają na samopoczucie. W czasie zajęć wydzielają się bowiem hormony szczęścia. Uprawianie boksu (nawet w amatorskim wydaniu) to szansa na to, by rozładować negatywne emocje, a potem lepiej je kontrolować. Kolejna zaleta, która przydaje się nie tylko na sali, lecz w całym życiu. Boks uczy pokory i szacunku do innych. Na pewno dodaje także pewności siebie i poprawia poziom koncentracji. W ten sposób można zadbać o lepsze funkcjonowanie całego organizmu i bardziej sportową, umięśnioną sylwetkę. Chodzenie na treningi to także okazja, by poznać osoby mające na co dzień podobne zainteresowania.

Ołeksandr Usyk

Pamiętaj, że nawet najwięksi mistrzowie kiedyś także stawiali pierwsze kroki. Im wcześniej udasz się na premierowy trening, tym lepiej. Nie możesz co prawda oczekiwać, że na pewno będziesz rywalizował w przyszłości o najbardziej istotne pasy, ale nie jest to wykluczone. W tym momencie jednym z najlepszych bokserów na świecie w kategorii ciężkiej (nazywanej także królewską) jest Ołeksandr Usyk. Pod koniec poprzedniego roku Ukrainiec wygrał w Londynie na punkty z Anthonym Joshuą i zdobył pasy federacji WBA, WBO i IBF. Dzięki temu stał się trzecim zawodnikiem w historii tej dyscypliny, który zdobywał pasy w kategorii junior ciężkiej (w jednym z pojedynków pokonał naszego Krzysztofa Głowackiego) i ciężkiej.

Tyson Fury

Wielu ekspertów uważa, że to Brytyjczyk jest obecnie na tronie w królewskiej dywizji. Trzeba zaznaczyć, że Tyson Fury ma tylko jeden pas, ale za to bardzo cenny (federacji WBC). Ostatnio Brytyjczyk pokonał rodaka Dilliana Whyte’a i pozostał na tronie. Wielu kibiców chętnie zobaczyłoby starcie Tysona Fury’ego z Ołeksandrem Usykiem o miano absolutnego mistrza. Na razie się jednak na to nie zapowiada, ponieważ Brytyjczyk nie zamierza wchodzić więcej do ringu. Trzeba jednak zaznaczyć, że Tyson Fury to specyficzny showman, który lubi grać „w kotka i myszkę” nie tylko z promotorami, ale tak samo z kibicami.

Polaków próżno szukać w elicie…

W kategorii ciężkiej kiedyś mieliśmy wielkiego czempiona Andrzeja Gołotę, który finalnie nie został jednak nigdy mistrzem Świata. Teraz na horyzoncie nie widać żadnych godnych następców. Ostatnim „ciężkim”, który walczył o pas był Artur Szpilka. Bokser z Wieliczki wyraźnie jednak przegrał (w 2016 roku) z Amerykaninem Deontayem Wilderem.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
sukienki medyczne Previous post Czym charakteryzują się sukienki medyczne?
Next post Zastosowanie folii stretch

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz