Zastosowanie folii stretch

0 0
Read Time:1 Minute, 55 Second

Folia stretch jest elastycznym, rozciągliwym materiałem opakowaniowym, który w zależności od rodzaju różni się między sobą pod wieloma względami. Folia nawet po rozciągnięciu zachowuje swoje właściwości.

Zastosowanie folii stretch

Stretch to folia o wielu unikalnych właściwościach, a jej zastosowanie jest naprawdę bardzo szerokie i to w wielu dziedzinach. Folia jest tania, a przy tym praktyczna i niezawodna, stąd też jej powszechne wykorzystanie. Gdzie można wykorzystać taką folię?

Pakowanie żywności

Stretch to folia charakteryzująca się chemiczną i biologiczną neutralnością, dlatego z powodzeniem może być wykorzystywana w produkcji żywności oraz do jej pakowania. Taka folia znajduje soje zastosowanie również w tworzeniu małych partii napojów butelkowanych i pakowanych.
Opakowanie z folii stretch chroni zawartość przed zanieczyszczeniami, a w przypadku produktów spożywczych zapewnia dodatkowo przedłużenie ich świeżości.

Rolnictwo

Stretch to typ folii, która znajdzie swoje zastosowanie również w rolnictwie. W tym przypadku stosowana jest głównie do pakowania bel siana. Jest nawet specjalny typ folii, która stosowana jest wyłącznie do tego celu, a siano dzięki temu zachowuje swoje właściwości przez całą zimę.

Mrożenie żywności

Stretch może być wykorzystywana nie tylko do pakowania, ale również do mrożenia żywności. Takie rozwiązanie wykorzystywane jest głównie do porcjowania i zamrażania warzyw czy owoców. Folia przeznaczona do mrożenia nawet po schłodzeniu pozostanie przezroczysta, dzięki czemu będzie można zobaczyć, co znajduje się wewnątrz opakowania. Dzięki wysokiej elastyczności i temu, że folia jest bardzo mocna, po zamrożeniu nie będzie ulegała zniszczeniu.

Pakowanie przedmiotów do długotrwałego przechowywania

Zastosowanie folii stretch sprawdzi się nie tylko w fabryce czy sklepie, ale i w domu. Pozwana na bezpieczne przechowanie np. obuwia, zabawek dla dzieci, akcesoriów podróżnych, narzędzi itp. Tak naprawdę w folię można zapakować wszystko to, co będzie przechowane przez dłuższy czas, zabezpieczając to przed zniszczeniem i zaburzeniami.

Remont i przeprowadzka

Zastosowanie folii stretch przydaje się także w czasie remontów, pozwalając zabezpieczyć meble czy przedmioty przez typowymi zanieczyszczeniami remontowymi. Folia będzie niezawodna w czasie przeprowadzki do pakowania nieporęcznych przedmiotów takich jak książki, meble, lustra czy drobny sprzęt.

Budownictwo

Folia stretch może być stosowana także w budownictwie – tu niezawodna będzie do tymczasowego zamykania otworów okiennych i drzwiowych. Konieczne będzie jednak stosowanie tych najbardziej elastycznych i najgęstszych modeli folii.

Zabiegi kosmetyczne

Stretch to folia stosowano w zabiegach kosmetycznych – głównie do wykonywania okładów antycellulitowych. Folia przepuszcza powietrze na tyle, że skóra może swobodnie oddychać, a dodatkowo wpływ na poprawę wchłaniania kremów i maseczek.

About Post Author

redakcja

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
walki bokserskie Previous post Jacy bokserzy są obecnie najlepsi w królewskiej kategorii?
Next post Pestki i nasiona – dlaczego warto wprowadzić je do diety?

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz