Jak działają kosiarki bijakowe?

kosiarki bijakowe
0 0
Read Time:1 Minute, 27 Second

Kosiarki bijakowe używane są zazwyczaj przez firmy, które zajmują się kompleksowym utrzymaniem zieleni. Pozwalają szybko i dokładnie wykosić duże połacie terenu, na których występują wysokie trawy, chwasty, samosiejki, a nawet grubsze gałęzie i niewielkie krzewy. W jaki sposób działają i dlaczego są tak bardzo efektywne? Wyjaśniamy.

W jaki sposób działają kosiarki bijakowe?

Kosiarki bijakowe do swojego działania wykorzystują mechanizm oparty o specjalny rodzaj ruchomego wału. Znajdują się na nim specjalne noże umieszczone zazwyczaj spiralnie na jego obwodzie. Swoim wyglądem przypominają one niewielkich rozmiarów młotki. Pojedyncze noże bijakowe uderzają w trawę i inne twardsze elementy znajdujące się na ziemi, na przykład w krzaki i gałęzie. Natomiast obracający wał sprawia, że materiał jest skutecznie odrywany i cięty.

Dużą rolę w skuteczności koszenia za pomocą kosiarek bijakowych odgrywają specjalne osłony. Zapobiegają one wydostawaniu się koszonego materiału na zewnątrz maszyny. Tym samym nawet grubsze i twardsze elementy są bardzo dokładnie mulczowane i na zewnątrz wydostają się niewielkie pozostałości mieszanki traw, chwastów i gałęzi. W niektórych modelach kosiarek zastosowano specjalny kosz, do którego bezpośrednio wyrzucane są takie odpady.

Kosiarki bijakowe można zamontować zarówno z tyłu, jak i z przodu ciągnika. Większość mniejszych i lekkich modeli można także podłączyć do wysięgnika w traktorze, aby móc z łatwością dotrzeć mechanizmem do dalekich obszarów, zwłaszcza przy niekorzystnym ukształtowaniu terenu. Szeroki wybór różnych kosiarek można znaleźć w ofercie firmy SaMASZ.

Gdzie używane są kosiarki bijakowe?

Kosiarki bijakowe znajdują zastosowanie zwłaszcza w komercyjnych pracach polegających na utrzymaniu dużych obszarów terenów zielonych. Wykorzystuje się je głównie w firmach specjalizujących się w wykaszaniu placów, boisk, poboczy i rowów melioracyjnych.

Kosiarki bijakowe są używane na szeroką skalę także w rolnictwie. Pozwalają mulczować rośliny służące do użyźniania gleby, przed samym procesem przeprowadzenia orki. Doskonale nadają się także do wykaszania wyjałowionych obszarów rolniczych o dużej powierzchni.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
laweta samochodowa Previous post Lawety samochodowe – jaki model wybrać?
zabawki Next post Zabawki na prezent dla dzieci – co wybrać dla dziewczynki?

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz