Lawety samochodowe – jaki model wybrać?

laweta samochodowa
0 0
Read Time:1 Minute, 18 Second

Lawety samochodowe dzięki swojej funkcjonalności i wielu możliwościom stały się bardzo popularne. To właśnie dzięki nim, kierowca ma możliwość swobodnego przewożenia, np. uszkodzonego samochodu. Obecny rynek oferuje wiele modeli i rozwiązań. Na co warto się zdecydować? Podpowiadamy.

Czym jest laweta samochodowa?

Lawety samochodowe w pierwszej kolejności mogą kojarzyć się nam ze specjalnymi pojazdami. Ten typ aut wykorzystywany jest w usługach pomocy drogowej, podczas których służy do przetransportowania samochodów z awarią, bądź takich, które uległy kolizji.

Jej odmianą są przyczepki samochodowe, jednakże nie jest możliwe przewiezienie nimi pojazdów kołowych.

Jaka powinna być dobra laweta?

Dobra laweta powinna spełniać kilka cech. Przede wszystkim najważniejsze są jej parametry techniczne oraz materiał, z jakiego została wykonana. Laweta samochodowa powinna charakteryzować się dobrymi zabezpieczeniami, które będą gwarancją bezpiecznego przejazdu każdego samochodu. Nie bez znaczenia w tym przypadku jest również jakość wykonania lawety. W tym przypadku najważniejsze są mocne spawy oraz to, czy klasa stali ram została wykonana z jak najwyższej jakości. Laweta musi być zbudowana na solidnej konstrukcji, w taki sposób, aby wytrzymała nacisk ciężaru przewożone pojazdu oraz zachowała swój pierwotny kształt.

Laweta powinna być dobrze zabezpieczona przed działaniem warunków atmosferycznych. W tym przypadku warto zwrócić na poszczególne pokrycie elementów lawety. Wszystkie one powinny zostać pokryte lakierem, bądź cynkiem lakierniczym.

Odpowiednia jakość jej wykonania jest kluczowa do tego, abyśmy wybranym modelem mogli cieszyć się długi czas.

Jaki model lawety wybrać?

Obecny rynek stale poszerza swoje oferty i sprawia, że wybór modeli lawet jest naprawdę spory. Najlepszym rozwiązaniem jednak są lawety transportowe z dodatkowy wyposażeniem np. wyciągarką, która może przydać się w momencie np. wyciągania samochodu z rowu.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
opinia dendrologiczna Previous post Czym są oceny dendrologiczne i kiedy warto je przeprowadzać?
kosiarki bijakowe Next post Jak działają kosiarki bijakowe?

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz