Jak otworzyć zatrzaśnięte drzwi w samochodzie?

otwarcie drzwi
0 0
Read Time:2 Minute, 14 Second

Wystarczy chwila nieuwagi, czy pośpiech, aby zamknąć drzwi i po chwili zorientować się, że klucze zamiast w kieszeni leżą w aucie. Problemów z takiej sytuacji może być bardzo dużo od spóźnienia na ważne spotkanie nawet po kradzież auta. Co robić w takiej sytuacji? Zadzwonić po ślusarza, który wykona awaryjne otwieranie samochodu, czy próbować otworzyć auto samodzielnie?

Pamiętaj! Tego nie rób!

Stres spowodowany zatrzaśnięciem samochodu sprawia, że do głowy przychodzą najróżniejsze, zazwyczaj niezbyt dobre pomysły na awaryjne otwieranie samochodu. Dlatego najpierw trzeba uspokoić emocje i na spokojnie zastanowić się, co dalej? Czego na pewno nie powinno się robić? Jednym z najgorszych pomysłów jest wybicie szyby w aucie. Naraża to właściciela na dodatkowe koszty i pozbawia możliwości korzystania z samochodu przynajmniej przez kilka dni. Kolejnym złym pomysłem jest manewrowanie przy zamku – wkładanie drucika, żeby niczym bohater filmu akcji otworzyć auto, w rzeczywistości praktycznie zawsze kończy się uszkodzeniem zamka, którego wymiana jest bardzo kosztowna. Nie należy również zostawiać auta bez opieki, zwłaszcza jeśli kluczyki leżą w widocznym miejscu. To wręcz idealna okazja dla złodzieja, który nie zawaha się tylko wybije szybę lub uszkodzi zamek i odjedzie samochodem.

Jak otworzyć auto bez klucza?

Zanim spróbuje się otworzyć auto bez klucza, warto dobrze się zastanowić, czy chcemy podejmować takie ryzyko. W trakcie podejmowanych prób jest wiele rzeczy, które mogą pójść źle i skończyć się dodatkowymi uszkodzeniami. Co może się wydarzyć? Najczęstszym problemem jest całkowite zniszczenie zamka, uszkodzenie drzwi lub mechanizmu otwierania i zamykania okien. Naprawy z tym związane są zdecydowanie droższe niż pomoc ślusarza, dlatego nie zaleca się samodzielnego otwierania auta bez klucza. Jednak, jeśli chce się spróbować, to najlepszym pomysłem jest próba uchylenia okna i otwarcia drzwi od środka. W tym celu można posłużyć się zestawem do otwierania szyb w aucie, ale pamiętając, aby nie robić tego na siłę. Po uchyleniu okna, należy wsunąć drut i zakrzywioną końcówkę zahaczyć o bolec lub klamkę i pociągając otworzyć drzwi.

Awaryjne otwieranie samochodu

Często najlepszym rozwiązaniem problemu jest wezwanie fachowców z https://www.pogotowie-zamkowe-lodz-24h.pl/. Na pewno jest to szybsze i bezpieczniejsze od samodzielnych prób otwarcia auta. Ślusarz nie wyrządzi żadnych szkód, a otwarcie zamka dowolnego typu zajmie mu dosłownie chwilę. Wynika to z faktu, że specjalista ma duże doświadczenie w otwieraniu zamków, odpowiednią wiedzę i oczywiście specjalistyczne narzędzia. To pozwala mu na bezproblemowe otwarcie auta, niezależnie od tego, co jest przyczyną problemu. Dużym udogodnieniem jest również dostępność usług: do firmy ślusarskiej można zadzwonić o dowolnej porze dnia i nocy, dzięki czemu pomoc uzyskamy zawsze wtedy, gdy zaistnieje taka potrzeba.

W jakich sytuacjach może przydać się pomoc ślusarza?
• Zatrzaśnięte klucze w aucie.
• Uszkodzony kluczyk.
• Zgubione lub skradzione klucze do auta.
• Rozładowany lub niesprawny akumulator.
• Awaria elektryki lub centralnego zamka w samochodzie.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
trening siłowy Previous post Dieta dla osoby aktywnej fizycznie. Jaka powinna być?
meskie spodnie Next post Czarne męskie spodnie – jak stylizować?

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz