Jak wykonać ocieplenie poddasza?

Materiał do ocieplenia poddasza
0 0
Read Time:1 Minute, 38 Second

Budując dom jednorodzinny z poddaszem, nie możemy pominąć bardzo ważnej kwestii jaką jest odpowiednie ocieplenie dachu. Jest to równie istotne, jak izolacja termiczna ścian. Przez dach może bowiem uciekać sporo ciepła. Dlatego też, aby nie tracić energii, a tym samym nie narażać się na zbyt duże koszty, warto zawczasu odpowiednimi materiałami zaizolować poddasze.

Jak wykonać ocieplenie poddasza?

Jak wykonać ocieplenie poddasza? W pierwszej kolejności skupmy się na materiałach, jakie w tym wypadku powinniśmy zastosować. Przede wszystkim musi to być materiał, który będzie w stanie dokładnie wypełnić przestrzeń pomiędzy więźbę dachową. Ma to niezwykle istotne znaczenie, albowiem zwykle pokrycie dachowe ma dość skomplikowaną konstrukcję. Mamy tutaj do czynienia z licznymi załamaniami i narożnikami, dlatego też materiał izolacyjny musi być niezwykle elastyczny, tak aby mógł wypełnić wszelkie zakamarki. Dlatego też warto w tym celu zastosować materiał wykazujący się dużą sprężystością. Do ocieplenia poddasza najczęściej używamy specjalnej wełny mineralnej, którą można zakupić w sprasowanych rolkach . Ma ona znakomite właściwości izolacyjne i jest dość łatwa w montażu.

Właściwości wełny skalnej

Najczęściej do ocieplania poddasza stosuje się wełnę mineralną. Niemniej jednak co raz częściej w tym wypadku znajduje również zastosowanie wełna skalna. Materiał ten ma bardzo dobre właściwości w zakresie izolacyjności termicznej i stanowi również skuteczną barierę akustyczną. Na dodatek trzeba jeszcze stwierdzić, że wełna skalna jest materiałem bardzo trwałym, dlatego też wykorzystana do ocieplenia poddasza będzie nam służyć przez wiele lat.

Pamiętajmy o odpowiedniej wentylacji

Wykonując ocieplenie poddasza, nie możemy zapomnieć o zastosowaniu odpowiedniej wentylacji. Nasze działania w tym wypadku powinny być skierowane na wykonanie odpowiednich wlotów i wylotów powietrza w pokryciu dachowym. Odpowiednią wentylacje zapewni również ułożenie folii paroprzepuszczalnej tuż pod dachem. Dzięki niej będzie możliwe wyprowadzenie odpowiedniej ilości wilgoci na zewnątrz budynku. Dopiero na tę folię kładziemy warstwę wełny mineralnej lub skalnej, a następnie montujemy stelaż, do którego przymocujemy płyty gipsowo-kartonowe. W dalszej kolejności możemy przystąpić do prac wykończeniowych. Warto pamiętać, że nieodpowiednio przeprowadzone prace izolacyjne mogą powodować zagrzybienie skosów na poddaszu, a także znaczną utratę ciepła.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Aranżacja stołu do jadalni Previous post Jak wybrać odpowiedni stół do jadalni?
Wykonanie wyspy w kuchni Next post Jak zrobić wyspę kuchenną?

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz