Jak zrobić wyspę kuchenną?

Wykonanie wyspy w kuchni
0 0
Read Time:1 Minute, 48 Second

Stałym elementem nowoczesnych kuchni są tak zwane wyspy kuchenne. Ale nie spotkamy ich tylko i wyłącznie w nowych pomieszczeniach, które są świeżo zaaranżowane, ale również możemy taką wyspę stworzyć dotychczasowej kuchni, o ile dysponujemy odpowiednią powierzchnią. Jak zrobić wyspę kuchenną?

Planowanie wyspy kuchennej

W pierwszej kolejności musimy dokładnie ocenić, czy powierzchnia naszej kuchni jest na tyle duża, aby umieszczenie wyspy kuchennej miał w ogóle sens. Przede wszystkim musimy wiedzieć, że pomiędzy meblami kuchennymi a wyspą kuchenną, powinna być zachowana odpowiednia przestrzeń, gdzie będziemy mogli swobodnie się przemieszczać i przygotowywać posiłki. Bardzo duże znaczenie ma również kształt kuchni. Jeśli nasza kuchnia ma raczej kształt podłużny, to trudno będzie znaleźć odpowiednie miejsce na postawienie wyspy kuchennej. Idealnie nada się do tego kuchnia na planie kwadratu. Specjaliści od aranżacji wnętrz są zdania, że w zasadzie 15 m2 to minimalna powierzchnia kuchni,w której można zastosować wyspę kuchenną.

Do czego przyda nam się wyspa kuchenna?

Decydując się na wyspę kuchenną możemy przeznaczyć się do różnorodnych funkcji. Przede wszystkim wyspa kuchenna można służyć nam jako blat kuchenny i dodatkowe miejsce do spożywania posiłków. Możemy również zainstalować na niej zlew, ewentualnie również kuchenkę z piekarnikiem. Wszystko zależy od naszych potrzeb. Oczywiście zastosowanie zlewu i piekarnika w tym wypadku wiąże się z podciągnięciem odpowiednich instalacji pod wyspę kuchenną. Niemniej jednak w tym artykule skupimy się na wyspie kuchennej, która będzie służyła jako blat roboczy i ewentualnie będzie również popełniła funkcję baru, do którego będziemy mogli przystawić hokery i wygodnie spożywać niewielkie posiłki.

Jak zrobić wyspę kuchenną?

Jak zrobić wyspę kuchenną? Gdy mam już ustalone wymiary wyspy kuchennej, a także wydzielone dla niej konkretne miejsce w planie kuchni, to możemy przystąpić do jej budowy. Najprostszą formą wyspy kuchennej jest taka, która zbudowana jest po prostu ze stojących szafek kuchennych, na których układamy blat. Oczywiście znajdziemy również wiele propozycji wykonania wyspy kuchennej w konstrukcji szkieletowej, która obudowana jest płytami g-k Możemy również spotkać się z wyspami kuchennymi wykonanymi z cegieł i wykończonymi płytkami ceramicznymi. Niemniej jednak wydaje się, że zastosowanie szafek kuchennych jest rozwiązaniem najbardziej optymalnym, albowiem wówczas zyskujemy dodatkowe miejsce na przechowywanie różnych akcesoriów kuchennych. Warto również zadbać o odpowiednie oświetlenie wyspy kuchennej w postaci nisko wiszących lamp sufitowych.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Materiał do ocieplenia poddasza Previous post Jak wykonać ocieplenie poddasza?
Prysznic w łazience Next post Prysznic bez brodzika – czy warto?

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz