Jak zabezpieczyć balkon francuski? Sprawdź pomysły!

funkcjonalność
0 0
Read Time:1 Minute, 48 Second

Balkonami francuskimi nazywa się szczególny typ balkonów, który w Polsce spotykany był przez długi czas dość rzadko. Teraz można jednak zobaczyć to go coraz częściej. Czym dokładnie są balkony francuskie? W jaki sposób zadbać o ich bezpieczne użytkowanie?

Czym jest balkon francuski?

Najczęściej balkony kojarzone są jako przestrzeń, na którą można wyjść z mieszkania albo z domu. Zwykle rozstawiane są na nich wtedy meble ogrodowe, uprawiane są rośliny. W przypadku balkonów francuskich mamy jednak do czynienia z inną konstrukcją.

Pod pojęciem jak balkon francuski – https://fello.pl/balkony-francuskie/ znajduje się rodzaj balkonu, który zbudowany jest z wysokiego okna balkonowego, jednak nie ma on płyty, która pozwalałaby na wyjście na zewnątrz. Daje on dzięki temu możliwość otwarcia drzwi, lecz z drugiej strony nie ma standardowej funkcjonalności charakterystycznej dla zwykłych balkonów.

Gdzie buduje się balkony francuskie?

Najczęściej konstrukcje jak balkon francuski są spotykane w nowoczesnych blokach mieszkaniowych, jednak można również wykonać je w domu jednorodzinnym.

Zaletami tego typu balkonów jest możliwość zastosowania wysokich, otwieranych drzwi balkonowych. Można ustawić wtedy przy nich pranie, aby łatwiej się wysuszyło czy efektywnie wywietrzyć pomieszczenia. Oczywiście, zachęcają one także do wypoczynku, ponieważ przy balkonie można też ustawić swój fotel czy krzesło. Ponadto doskonale nadają się one do uprawiania roślin doniczkowych.

Balkon francuski – jak zadbać o bezpieczeństwo?

Aby korzystanie z konstrukcji jak balkon francuski było bezpieczne, konieczne jest zastosowanie odpowiedniej balustrady. Pozwala ona wtedy na odgrodzenie wnętrza budynku, zapobiegając przypadkowym wypadkom.

Balkony francuskie dzięki temu są bezpieczniejsze w użytkowaniu dla domowników, w tym także dla dzieci.

Rodzaje balustrad na balkony francuskie

Do dyspozycji jest szeroka gama różnych typów materiałów, jakie mogą być wykorzystane do tego, aby zabezpieczyć balkon francuski. Jakie balustrady wybierane są wtedy najczęściej?

Zwykle wybór pada na balustradę metalową w formie poziomych profili, które wykończone są metodą ocynkowania i malowania proszkowego. Takie balustrady mocowane są wtedy do ściany otaczającej drzwi balkonowe.

Inna opcja to balkon francuski na bazie metalowych elementów chromowanych, powstających ze stali nierdzewnej typu inox. Takie balustrady także mają nowoczesny wygląd i świetnie wyglądają na współczesnych budynkach.

Nowoczesna opcja to też zastosowanie szkła hartowanego. Balustrada wykonana ze szkła przepuszcza światło, dlatego nie rzuca ona cieni do wnętrza. Ma także efektowny, nowoczesny wygląd.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
kluczowe zadanie Previous post Felgi aluminiowe – zalety i zakup. Czy mają jakieś wady?
odbiór Next post Na czym polega doręczenie korespondencji przez komornika?

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz