Jakie prace obejmuje sprzątanie biur?

sprzatanie biur
0 0
Read Time:1 Minute, 43 Second

Usługa polegająca na sprzątaniu biur jest obecnie często zamawiana przez wiele firm. Jakie dokładnie usługi obejmuje? Zobacz, co dokładnie oferują firmy sprzątające swoim klientom!

Usuwanie zabrudzeń z powierzchni – mebli, sprzętów, podłóg

W biurach każdego dnia dochodzi do powstawania zabrudzeń na wielu powierzchniach – biurkach, stołach, sprzętach biurowych, podłogach. Usługa sprzątania biur prowadzona przez profesjonalną firmę pozwala wtedy na ich szybkie i skutecznie usunięcie.

Usuwanie zabrudzeń odbywa się z wykorzystaniem dedykowanych do ego celu detergentów, a także odkurzaczy. Dzięki temu miejsce pracy pracowników, ale również inne przestrzenie w biurze, które również są oglądane przez klientów, kontrahentów, mogą wyróżniać się czystością i sprzyjają komfortowej i bezpiecznej pracy.

Fachowe i kompleksowe usługi sprzątające – sprzątanie biur Gliwice – https://alpineco.pl/sprzatanie-biur-gliwice – skontaktuj się, by otrzymać indywidualną ofertę!

Sprzątanie w pomieszczeniach wspólnych

Kolejną popularną usługą zamawianą w firmach sprzątających jest dbanie o czystość w pomieszczeniach wspólnych. Zaliczane są do nich przede wszystkim toalety, kuchnie oraz pomieszczenia socjalne.

Pracownicy firmy sprzątającej mogą wtedy kompleksowo wykonać wszystkie niezbędne prace, między innymi pozmywać pozostałe naczynia, wyczyścić blaty, kuchenkę mikrofalową, zająć się czyszczeniem sanitariatów w łazience, przeprowadzić dezynfekcję. Dzięki temu kolejnego dnia pomieszczenia te będą czyste i gotowe do użytkowania.

Dezynfekowanie pomieszczeń i powierzchni

W okresie pandemii koronawirusa bardzo często zlecana stała się również usługa dezynfekcji. Może ona polegać na dezynfekowaniu całych pomieszczeń oraz powierzchni, na których osadzają się drobnoustroje.

Dezynfekowanie pomieszczeń polega przede wszystkim na zastosowaniu odpowiednich urządzeń, które generują składniki dezynfekujące, na przykład ozonatorów. Z kolei dezynfekowanie powierzchni polega na stosowaniu środków dezynfekujących na najczęściej dotykane powierzchnie – klamki, włączniki, poręcze, meble.

Pranie wykładzin dywanowych i tapicerek

Firma zajmująca się sprzątaniem biur może też zaoferować klientom usługi profesjonalnego prania wykładzin oraz tapicerek meblowych – krzeseł, foteli.

Stosowane są wtedy profesjonalne odkurzacze piorące, które skutecznie usuwają zabrudzenia i odświeżają tapicerki i wykładziny.

Czyszczenie przeszkleń – drzwi, okien i nie tylko

Usługi sprzątania w biurach polegające na czyszczeniu przeszkleń są także bardzo często zlecane.

W ramach regularnego serwisu firma może czyścić łatwo dostępne przeszklenia, na przykład ścianki, drzwi, okna od wewnątrz. Z kolei w ramach serwisu specjalnego może ona wyczyścić trudno dostępne okna, świetliki.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
majonez weganski Previous post Majonez bez jajek – czym się wyróżnia?
opiekun medyczny Next post Jak zostać profesjonalnym opiekunem medycznym?

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz