Jak zostać profesjonalnym opiekunem medycznym?

opiekun medyczny
0 0
Read Time:1 Minute, 40 Second

Zapotrzebowanie na osoby z przygotowaniem w dziedzinie opieki medycznej jest dzisiaj bardzo wysokie. W jaki sposób można zostać profesjonalnym opiekunem? Zobacz, jak można uzyskać odpowiednie kwalifikacje!

Opiekun medyczny – czym się zajmuje?

Pracownik jak opiekun medyczny przede wszystkim zajmuje się prowadzeniem opieki nad osobami, które tego wymagają, między innymi seniorami, osobami z niepełnosprawnościami, osobami po urazach czy z określonymi schorzeniami.

Opiekun medyczny może prowadzić wtedy różne czynności, między innymi może pomagać w higienie, karmieniu, pielęgnacji osoby niesamodzielnej. Również on dbać o jej potrzeby społeczne, intelektualne, na przykład dotrzymywać towarzystwa, chodzić na spacery, czytać książki.

Praca opiekuna medycznego dostępna jest między innymi w placówkach ochrony zdrowia, między innymi w szpitalach, ale również w domach pomocy społecznej, hospicjach. Dodatkowo opiekun medyczny może pracować bezpośrednio dla swojego klienta, na przykład dla rodziny, której bliski wymaga profesjonalnej opieki.

Jak zostać opiekunem medycznym?

Aby rozpocząć pracę w charakterze opiekuna medycznego, konieczne jest posiadanie odpowiedniego przygotowania. Obecnie można uzyskać je w szkołach policealnych, które zapewniają swoim klientom kompleksowe przygotowanie.

Szkoły policealne oferują zajęcia w formule dziennej albo zaocznej. Zajęcia te obejmują zarówno lekcje teoretyczne, jak i praktyki związane z opieką nad osobami niesamodzielnymi. Szeroka gama podejmowanych wówczas tematów powoduje, że można uzyskać fachowe przygotowanie do pracy, które potwierdzone są otrzymanymi kwalifikacjami zgodnymi z wymogami MEN.

Osobom planującym znaleźć pracę w zawodzie jak opiekun medyczny Kraków CK Faber również daje możliwość zapisania się do szkół policealnych prowadzących zajęcia w tej dziedzinie.

Opiekun medyczny w szkole policealnej – kto może się zapisać?

Aby zapisać się na zajęcia skierowane do osób pragnących zostać opiekunami medycznymi, konieczne jest spełnienie podstawowych wymogów.

Przede wszystkim należy ukończyć szkołę średnią. Nie ma jednak konieczności zaliczenia matury, dlatego też osoby, które do niej nie podeszły albo jej nie zaliczyły, mogą również zapisać się na zajęcia prowadzone przez szkoły policealne.

Również konieczne jest wypełnienie wniosku, który najczęściej można pobrać na stronie internetowej szkoły, przekazanie do niej zdjęć we wskazanej liczbie oraz zaprezentowanie dowodu osobistego. Dodatkowo należy udać się do lekarza, aby otrzymać zaświadczenie o braku przeciwwskazań do pracy w danym zawodzie.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
sprzatanie biur Previous post Jakie prace obejmuje sprzątanie biur?
makijaz permanenty Next post Makijaż permanentny – kiedy warto się zdecydować?

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz