Kryptowaluta Monero (XMR) – czym jest i dlaczego warto się nią zainteresować?

0 0
Read Time:1 Minute, 39 Second

Choć bitcoin pozostaje niekwestionowanym królem kryptowalut, to jego pozycji na tronie zagrażają bardziej zaawansowane technologicznie projekty. Jednym z nich jest Monero, czyli nowoczesna kryptowaluta, której głównym założeniem jest zadbanie o anonimowość oraz bezpieczeństwo użytkowników. Jakie są główne zalety Monero? Czy projekt ten jest faktycznie warty uwagi?

Monero (XMR) – najważniejsze zalety

Podobnie jak w przypadku bitcoina, Monero (XMR) to zdecentralizowany projekt open-source. Głównym założeniem przyjętym przez jego twórców było stworzenie łatwej i taniej w użyciu kryptowaluty, której najważniejszą zaletą byłaby pełna anonimowość użytkowników. To właśnie dlatego na potrzeby Monero stworzono kilka innowacyjnych rozwiązań usprawniających działanie blockchaina, w tym tzw. „ring signature”, czyli specjalny algorytm umożliwiający ukrycie tożsamości nadawcy oraz odbiorcy każdej transakcji. Innymi słowy, zarówno tożsamość nadawców i odbiorców transakcji, jak i kwoty przelewów są anonimowe i ukryte nawet przed górnikami kopiącymi kryptowalutę.

Choć wspomniana anonimowość jest główną zaletą Monero, twórcy postarali się także o usprawnienie systemu transakcji, dzięki czemu potwierdzenie przelewu jest znacznie szybsze niż w przypadku bitcoina, a koszty transakcji są dużo niższe. Co istotne, XMR oparto na zasadzie „proof of work”, co umożliwia kopanie kryptowaluty za pomocą kart graficznych i procesorów.

Czy warto zainwestować w Monero?

Duża popularność Monero wśród internautów, bardzo dobra jakość rozwiązań technologicznych oraz praktyczne zastosowania przy różnych rodzajach transakcji internetowych sprawiły, że popularność kryptowaluty ciągle rośnie, a perspektywy rozwoju projektu wydają się być co najmniej niezłe. Warto zauważyć, że deweloperzy wciąż pracują nad usprawnieniem działania sieci Monero i dodaniem nowych funkcji, a udostępnienie kodu sprawiło, że w projekt zaangażowała się także społeczność miłośników kryptowalut.

Rozwiązania z zakresu anonimowości zastosowane przy projektowaniu Monero są faktycznie innowacyjne i zaskakująco praktyczne, co przekłada się na rosnącą liczbę użytkowników oraz transakcji w sieci. Co istotne, kopanie Monero jest obecnie relatywnie opłacalne, dlatego sieć jest niezwykle stabilna i nie grozi przejęcie jej przez jedną kopalnię.

Warto też zwrócić uwagę na dużą liczbę miejsc, w których można zakupić lub sprzedać Monero – kryptowalutę akceptują wszystkie duże giełdy oraz niektóre kantory, a także zwykli użytkownicy ceniący wygodę oraz komfort zapewniany przez anonimowość transakcji.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
100 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
dodatki kaletnicze Previous post Dobry dostawca dodatków kaletniczych. Jak go sprawnie wybrać?
wyglad figury Next post Super figura po 40. – jak ją osiągnąć i utrzymać?

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz