Makijaż permanentny – kiedy warto się zdecydować?

makijaz permanenty
0 0
Read Time:1 Minute, 50 Second

Dzięki makijażowi permanentnemu można wyglądać efektownie przez cały dzień. Kiedy warto zdecydować się na tego typu zabieg?

Na czym polega makijaż permanentny?

Makijażem permanentnym określa się rodzaj makijażu, który daje trwałe efekty i widoczny jest przez cały czas. Najprościej porównać go do tatuażu, ponieważ polega on również na wprowadzeniu pigmentów w skórę, by poprawić urodę.

Najczęściej wykonuje się makijaż permanentny brwi, w formie kresek na powiekach oraz makijaż permanentny ust, który polega na zaznaczeniu konturu ust i podkreśleniu czerwieni wargowej.

Obecnie taki makijaż można wykonać w wielu gabinetach w Polsce. Aby mieć pewność, że efekty będą naturalne, ale też make-up będzie dobrze widoczny, warto wybrać rekomendowany gabinet.

Profesjonalny makijaż permanentny Gdynia – zobacz dostępną ofertę online i umów się na zabieg!

Jakie są zalety makijażu trwałego?

Makijaż trwały, ponieważ również z takim terminem można się spotkać, ma wiele zalet. Wśród nich warto wskazać przede wszystkim na:

  • Trwałość efektów – makijaż permanentny może być widoczny na skórze przez długi czas, dlatego też nie trzeba go zmywać i ponownie nakładać,
  • Szerokie zastosowanie – dzięki niemu można poprawić urodę, ale również wtedy, gdy doszło do zmian wyglądu na skutek chorób, urazów,
  • Efekty dopasowane do potrzeb – makijaż może dawać delikatny, ale też mocniej zarysowany makijaż,
  • Wygoda – dzięki niemu można oszczędzać czas na wykonaniu makijażu i wyglądać stylowo non-stop.

Rodzaje makijażu trwałego

Obecnie makijaż permanentny wykonuje się różnymi technikami, co również przekłada się na efekty, jakie można wówczas uzyskać.

Obecnie bardzo popularny jest makijaż pozwalający na uzyskanie efektu ombre, czyli cieniowania. Dzięki niemu można delikatnie zaznaczyć rysunek krwi oraz ust.

Często używana jest również metoda piórkowa w przypadku makijażu brwi, która polega na wykonaniu nacięć ostrzem z pigmentem. Można wtedy uzyskać efekt pojedynczych włosków na łukach brwiowych.

Jakie są efekty permanentnego makijażu?

Efekty widoczne są od razu, natomiast pełny rezultat można zobaczyć dopiero po paru dniach, gdy zejdzie opuchlizna i zaczerwienienie skóry. Wtedy też wykonuje się niezbędne poprawki.

Makijaż trwały jest widoczny na skórze zwykle ponad rok lub nawet kilka lat zależnie od używanych pigmentów. Potem zaczyna blaknąć. Można wtedy zdecydować się na powtórne wykonanie zabiegu.

Gdzie warto wykonać makijaż permanentny?

Znalezienie odpowiedniego gabinetu ma kluczowe znaczenie, by efekty makijażu były naturalne i trwałe. Warto wybrać sprawdzoną specjalistkę z dużą liczbą pozytywnych opinii.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
opiekun medyczny Previous post Jak zostać profesjonalnym opiekunem medycznym?
warsztaty barmanskie Next post Uczą i zapewniają dobrą zabawę – warsztaty barmańskie dla firm to hit!

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz