Na czym polega rehabilitacja kotów w lecznicy?

0 0
Read Time:1 Minute, 22 Second

Koty to zwierzęta, które od lat goszczą w naszych domach, ze względu na swój nie do końca bezpieczny tryb życia, podyktowany wysokimi wspinaczkami czy podróżami w nieznany teren często odnoszą mniejsze bądź większe kontuzje. Medycyna weterynaryjna przez ostatnie lata zmieniła się w ogromnym stopniu, tak jak świadomość ludzi o tym, że zwierzęta też czują ból, kiedyś weterynarza odwiedzało się dopiero w skrajnych przypadkach lub w ogóle, a dziś jest to robione profilaktycznie. Co zrobić podczas mniejszych bądź większych urazów swojego ulubieńca?

Rehabilitacja kotów w lecznicy

Koty tak jak wcześniej wspomniane prowadzą dosyć mało ostrożny tryb życia, w porównaniu do psów nie wymagają od właściciela ciągłej uwagi i cenią sobie samotność, ale przynosi to różne efekty. Rehabilitacja kotów w lecznicy polega na poprawieniu jakości ich życia, celem tego jest przywrócenie sprawności fizycznej, jak i psychicznej po urazie małego domownika. Zwierzęta w przypadku urazu bardzo rzadko dają po sobie cokolwiek poznać, dopiero przy silnym bólu właściciel zwierzęcia jest w stanie się zorientować, dlatego należy robić badania profilaktyczne u weterynarza, który oceni rzeczywisty stan zdrowia pupila.

Jakie są zalety rehabilitacji zwierząt domowych?

Zalet rehabilitacji zwierząt jest wiele, rehabilitacja i fizjoterapia zwierząt w Warszawie daje możliwość złagodzenia bólu swojego pupila w przypadku poważnych urazów. Dodatkowo rehabilitacja pomaga w usprawnieniu narządów ruchu, zlikwiduje stany zapalne występujące u zwierzęcia oraz przywróci sprawność fizyczną, która była przed wystąpieniem danego urazu. Rehabilitacja kotów to niezbędna część podczas przymusu leczenia operacyjnego i farmakologicznego, w przypadku jej pominięcia kot może nigdy nie odzyskać swojej sprawności, co spowoduje u niego ból, dyskomfort oraz jego psychika może w znacznym stopniu się pogorszyć. W profesjonalnych klinikach oferowane jest wiele zabiegów, które mają zapewnić zwierzęciu odzyskanie swojej sprawności.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
lozyska kulkowe Previous post Z jakich elementów składają się łożyska kulkowe?
czipowanie zwierzat Next post Znakowanie zwierząt mikroczipami – czemu służy?

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz