Znakowanie zwierząt mikroczipami – czemu służy?

czipowanie zwierzat
0 0
Read Time:1 Minute, 23 Second

Właściciele psów i innych czworonogów są zobowiązani dbać o ich zdrowie. Muszą im zapewnić odpowiednie warunki do rozwoju. Ważne jest także zapewnienie zwierzętom bezpieczeństwa. Jednym ze sposobów jest znakowanie zwierząt mikroczipem.

Znakowanie mirkoczipem – co to oznacza?

Identyfikacja zwierząt mikroczipem to rozwiązanie, które staje się w naszym kraju coraz bardziej popularne. To jedna z najmniej szkodliwych metod znakowania zwierząt. Mikroczip pozwala uzyskać informację dotyczącą właściciela, a także aktualnych szczepień zwierzęcia. Znakowanie zwierząt mikroczipami w Krakowie dokonywane jest w gabinetach weterynaryjnych. Znakowanie odbywa się poprzez iniekcję, czyli zastrzyk. W jej trakcie mikroprocesor zostaje umieszczony podskórnie z lewej strony szyi, w połowie jej długości lub na grzbiecie między łopatkami. Sam w sobie zabieg przypomina zastrzyk. Nie powoduje żadnych reakcji alergicznych. Psy, koty i fretki czipuje się podczas pierwszych wizyt u weterynarza. Znakowania można również dokonać w późniejszym okresie.

Po co należy zaczipować zwierzę?

Elektroniczne znakowanie zwierząt jest bardzo potrzebne. Pozwala na jednoznaczną identyfikację zwierzęcia i przypisanie go do właściciela. To najlepsza pomoc w przypadku kradzieży lub zaginięcia zwierzęcia. Posiadając psa, kota czy fretkę warto rozważyć czipowanie zwierzęcia. Szczepienie psów w Krakowie na Podgórzu może odbyć się dokładnie w tym samym okresie, jak znakowanie.

Czip jest niezbędny w trakcie podróży zagranicznych. Elektroniczne znakowanie jest niezbędne, aby zwierzęciu wystawić paszport. Bez tego dokumentu nie będzie możliwa podróż z pupilem za granicę. W paszport zwierzęcia wklejony jest kod kreskowy mikroczipa. Na granicy, podczas kontroli jest on porównywany z odczytem z czipa umieszczonego w ciele zwierzęcia. Zwierzak, przekraczający granicę ze swoim właścicielem, jest sprawdzany przez służby celne, graniczne czy też weterynaryjne.

Aby znakowanie zwierząt miało sens, muszą one być zaczipowane i zarejestrowane w bazie. Ułatwi to identyfikację czworonoga i ułatwi ewentualne poszukiwanie zaginionego zwierzaka.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Na czym polega rehabilitacja kotów w lecznicy?
depilacja Next post Depilacja włosów w gabinecie – jakie techniki są najlepsze?

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz