Nowoczesne sofy na nóżkach – hit do salonów!

nowoczesne sofy
0 0
Read Time:1 Minute, 53 Second

Zastanawiasz się nad tym, jaką sofę wybrać do salonu? Dzisiaj niezaprzeczalnym hitem wśród klientów są nowoczesne meble wypoczynkowe na nóżkach. Dlaczego warto zdecydować się właśnie na takie sofy? O czym pamiętać przy ich zakupie? Doradzamy!

Jakie sofy są dzisiaj najmodniejsze?

Sofa jest jednym z tych mebli, który kupowany jest na lata, dlatego też warto poświęcić czas na zapoznanie się z różnymi modelami i na porównanie ze sobą ich wyglądu, tapicerek, parametrów technicznych.

Aktualnie największym powodzeniem wśród klientów sklepów meblowych wyróżniają się sofy na nóżkach. Tego typu meble najczęściej wyposażone są w nóżki metalowe albo drewniane, które nadają całemu meblowi lekki charakter i dodatkowo powodują, że uzyskuje on dodatkowe plusy.

Sofy na nóżkach – jakie mają zalety?

Do najważniejszych zalet mebli wypoczynkowych na nóżkach zaliczane są przede wszystkim:

  • elegancki wygląd, który świetnie wpisuje się w nowoczesne aranżacje
  • optyczne powiększenie wnętrza, ponieważ widoczna pod sofą podłoga powoduje, że nawet małe wnętrze prezentuje się na większe niż jest w rzeczywistości
  • prostsze sprzątanie, ponieważ nie trzeba przesuwać sofy, aby usunąć znajdujące się pod nią zabrudzenia

O czym pamiętać przy zakupie sofy na nóżkach?

Gdy zamierza się wybrać do swojego salonu sofę na nóżkach, konieczne jest wtedy uwzględnienie szeregu czynników. Zaliczane są od nich między innymi:

Wymiary sofy

Sofa pod kątem wymiarów powinna być odpowiednio dopasowana do wnętrza. Oznacza to, że nie może być ona zbyt mała lub zbyt duża. Trzeba zatem uwzględnić wtedy wymiary pomieszczenia lub miejsca, gdzie planuje się sofę ustawić, liczbę osób, które mają z niej korzystać.

Warto też wskazać, że dobrym wyborem może być zastosowanie we wnętrzu dwóch sof ustawionych naprzeciwko siebie albo prostopadle do siebie.

Budowa sofy

Sofy na nóżkach mogą mieć zróżnicowany wygląd – mogą być proste, ale mogą mieć też szezlong. Również mogą być wyposażone w podłokietniki albo mogą ich nie mieć.

Wiele firm oferujących sofy, na przykład firma Prostoria – https://designd10.pl/prostoria prezentuje je klientom w zróżnicowanych wariantach, więc warto porównać je ze sobą, aby wybrać najciekawsze meble do swojego salonu, które jednocześnie będą komfortowe i praktyczne.

Tkanina obiciowa

Wpływa ona zarówno na wygląd sofy, jak i na jej właściwości. Warto wobec tego zwrócić uwagę również na jej wygląd oraz na parametry techniczne. Wybrane materiały mogą mieć też dodatkowe właściwości, na przykład mogą być odporne na wilgoć czy też mogą być proste w czyszczeniu.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
meble na basen Previous post Leżanki nad basen – jak wybrać najlepsze meble?
dieta pudelkowa Next post Jak dobrać najlepszą dietę pudełkową dla siebie?

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz